دولت تحقق وعده‌هایش را ضمانت می‌کند/ به دنبال انعکاس نکات حاشیه‌ای نباشید و زیبایی‌های سفر رییس جمهور را انعکاس دهید - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 114699
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۵ - ۲:۲۸
استاندار قزوین:
شاخص : همتی با اشاره به اینکه دولت در سفر به قزوین وعده کارهایی را خواهد داد که بتواند انجام آنها را تضمین کند گفت: خبرنگاران به دنبال انعکاس نکات حاشیه‌ای نباشند و زیبایی‌های سفر رییس جمهور را انعکاس دهند.

.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به سفر رییس جمهور به استان اظهار کرد: همه با هر سلیقه و تنوع نظری که دارند باید دست به دست هم دهیم تا سفر هیئت دولت برای استان پربار باشد.

وی با اشاره به اینکه نظام مقتدر به دولت مقتدر نیاز دارد افزود:  اگربخواهیم پشتوانه خوبی برای رهبری، انقلاب باشیم باید ضمن حفظ وحدت برای تقویت دولت منتخب تلاش کنیم.

استاندار قزوین گفت: ارتقاء جایگاه استان یکی از دستاوردهای این سفر خواهد بود و می‌تواند در پیشبرد ابعاد اقتصادی، صنعتی، کشاورزی، گردشگری، موضوعات اجتماعی و فرهنگی نقش بی‌بدیلی داشته باشد .

همتی اضافه کرد: سفر رییس جمهور به قزوین دارای ابعاد ملی و داخلی است و از اصحاب رسانه درخواست می‌کنیم به دنبال زیبایی‌های این سفر باشند.

استاندار قزوین در ادامه با اشاره به اینکه اصحاب رسانه با اقدامات خود باید در راستای سرافرازی استان تلاش کنند افزود: نارسایی‌ها در هر شرایطی وجود دارد، به دنبال انعکاس نکات حاشیه‌ای نباشید و شأن خود را پایین نیاورید؛ بازتاب‌های شما به آبروی کشور مرتبط است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه‌های خوبی برای این سفر در نظر داریم که با حضور رییس جمهور افتتاح  می‌شود، البته در هفته دولت ۸۷۱ پروژه به بهره‌برداری رسید که این روند حتی بعد از هفته دولت هم ادامه داشت.

استاندار قزوین اذعان داشت: برای این سفر حدود ۳۷پروژه بزرگ جهت افتتاح مدنظر داریم که از این تعداد ۸ پروژه در بخش دولتی و ۲۹ پروژه در بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰میلیارد تومان سرمایه گذاری است.

همتی ادامه داد: حاصل افتتاح این ۳۷ پروژه، اشتغال‌زایی برای سه‌هزار و ۷۶۵نفر خواهد بود؛ ۶ مورد از این پروژه‌ها با ویدئو کنفرانس به وسیله رییس جمهور و مابقی موارد با حضور وزرا در شهرستان‌ها افتتاح می‌شود.

وی یادآور شد: در طول زمان پیش از سفر  طی جلسات مختلف پروژه‌های جدیدی برای استان پیگیری  و فرصت های سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته که برخی از بنگاه‌های اقتصادی آمادگی خود را برای ورود به این بخش‌ها اعلام کرده‌اند.

استاندار قزوین بیان کرد: مجموعه خواسته‌ها، مشکلات و برنامه‌هایی که برای توسعه استان و رفع دغدغه مردم نیاز است را در جلسه‌ای با حضور رییس جمهور و وزراء مطرح کردیم و تصمیمات خوبی گرفته شد.

همتی در همین زمینه ادامه داد: دولت در این سفر وعده کارهایی را خواهد داد که بتواند انجام آنها را تضمین کند و در نهایت مردم از اجرایی نشدن آن‌ها گله نکنند.

وی در ادامه گفت: دولت در نظر دارد در یک چارچوب تعیین‌شده حرکت و وعده دهد که از عملی شدن و تامین منابع مالی آن مطمئن باشد تا ظرف یک یا ۲ سال آینده این پروژه‌ها به نتیجه برسند.

استاندار قزوین از سفر رییس جمهور در روز چهارشنبه ۷ مهرماه به استان قزوین خبر داد و گفت: محل اجتماع و استقبال مردمی در ورزشگاه شهید رجایی خواهد بود و مسیر حرکت از  چهارراه طالقانی به سمت ورزشگاه شهید رجایی است.

همتی عنوان کرد: دیدار با نخبگان، جلسه با فعالان و بنگاه‌های اقتصادی، جلسه شورای اداری و جلسه مصاحبه با خبرنگارن از برنامه های سفر رییس جمهور به استان است.

وی افزود: این سفر یکروزه است اما پیشنهاد دادیم که مدت این سفر به ۲ روز افزایش داده شود که امروز این مورد در جلسه دولت بررسی و نتیجه قطعی آن اعلام خواهد شد.

استاندار قزوین در خصوص درخواست اشتغال بیان کرد: در هیچ جای دنیا چنین الگویی وجود ندارد که دولت همه اشتغالزایی را به عهده بگیرد بلکه تنها زمینه و بستر آن را مهیا می‌کند.

همتی عنوان  کرد: ۳۷۱میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان قزوین صورت گرفته است  که در نظر داریم تا پایان سال به ۸۰۰ تا یک میلیارد دلار افزایش دهیم.

وی در پایان گفت: الویت برنامه‌ها در سفر رییس جمهور این است که پروژه‌های نیمه تمام به سرانجام برسد و سپس به پروژه های جدید رسیدگی شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار