دولت تدبیر و امید موظف به حفظ و تقویت دستاوردهای هسته‌ای کشور
کد خبر: 99090
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۹:۲۴
کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد:
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی تنها راه حل مشکلات کشور است افزود: دولت موظف به حراست از دستاوردهای هسته‌ای دانشمندان ایران و صیانت از دستاوردهای شهدای هسته‌ای است.

محمد امیدی صبح امروز در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، با بیان اینکه چرخه هسته‌ای ایران موجب مصونیت کشور در برابر ابر قدرت‌ها می‌شود، اظهار کرد: دولت با کوتاه آمدن از موضع هسته‌ای در واقع موجب امیدواری و زورگویی بیشتر دشمن خواهد شد.

وی افزود: عقب‌نشینی دولت تدبیر و امید از مواضع هسته‌ای در جریان دیپلماسی سیاسی با جهان غرب نتیجه‌ای جز تعلیق مراکز هسته‌ای، خروج ۹۷ درصدی اورانیوم غنی شده و جمع آوری سانترفیوژها به بهانه رفع تحریم‌ها به دنبال نداشت.

این کارشناس مسائل سیاسی استدلال کرد: دانشمندان کشورمان در دوران تحریم در زمینه مباحث هسته‌ای اعم از استخراج اورانیوم، غنی‌سازی و همچنین ساخت تجهیزات لازم خودکفا شدند در حالی که نظام سلطه و در راس آن‌ها آمریکایی‌ها در صدد محروم ساختن ملت ایران از این فناوری هستند.

امیدی با اشاره به اینکه فناوری هسته‌ای یکی از زمینه‌های پیشرفت جوامع است، اذعان کرد: تامین سوخت و انرژی، توسعه علمی، پزشکی و درآمد حاصل از آن انرژی هسته‌ای برای کشور حائز اهمیت است.

 اقتصاد مقاومتی تنها راه حل مشکلات کشور

وی با بیان اینکه دولت برای حل مشکلات کشور باید اقتصاد مقاومتی را در پیش بگیرد، تصریح کرد: استفاده از امکانات و تولیدات داخلی می‌تواند موجب سازندگی و پیشرفت کشور شود لذا نباید به بیگانگان چشم امید داشت.

این کارشناس با بیان اینکه موضوع هسته‌ای تنها بهانه‌ای برای فشار علیه ایران بوده است، ادامه داد: در حال حاضر بعد از توافقات ظاهری با غرب، طزف مقابل موضوعات تسلیحات و توان دفاعی، حمایت از جریان مقاومت و تغییر رفتار ایران را مطرح کرده است و به دنبال بدعهدی و لغو تعهدات خود می باشد.

امیدی با اشاره به اینکه برخی از امتیازات اهدایی به غرب در توافق‌نامه قابل بازگشت نیست، عنوان کرد: زیاده خواهی غربی‌ها و تفکرات ایدئولوژی آنان به منظور براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران است و صلاح هسته‌ای را روزنه‌ای برای رسیدن به هدف خود قرار داده‌اند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه تاکنون دولت به تمام تعهدات خود در قبال غربی‌ها عمل کرده، اذعان کرد: خلف وعده طرف مقابل و عدم لغو تحریم‌ها با اصل توافق نامه در تناقض است در حالی که آنان اعلام کرده‌اند تنها در تحریم‌ها تخفیف خواهند داد.

وی با اشاره به آثار توقف فعالیت‌های هسته‌ای برانگیزه دانشمندان و نخبگان کشور، گفت: معلق شدن این فعالیت‌ها سبب جذب نخبگان توسط دیگر کشورها، حذف افراد برجسته از طریق ترور و یا گوشه‌گیری آنان می‌شود.

امیدی اضافه کرد: دولت موظف به حراست از دستاوردهای هسته‌ای دانشمندان ایران و صیانت از دستاوردهای شهدای هسته‌ای است.

این کارشناس با بیان اینکه جهان سلطه، رهبر انقلاب را به عنوان مدیر بحران و ابر حریف خود اعلام کرده اند افزود: مدیریت مقام معظم رهبری در این مسیر بسیار راه‌گشا بوده تا حق ملت همچون قرار داد ترکمنچای پایمال نگردد.

کارشناس مسائل سیاسی در پایان با اشاره به نظریه یک اندیشمند آمریکایی، بیان کرد: نباید ایرانیان را تحت فشار قرار داد چرا که آن‌ها برای احیا حق خود به پا می‌خیزند که این وحدت همگانی به نفع ما نیست.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار