ایران جانبی

» دولت وضعیت یک میلیارد یوروی اختصاص‌یافته به وزارت بهداشت را مشخص کند
کد خبر: 208214
تاریخ انتشار: 11 اکتبر 2020 - 8:04
رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین:
شاخص : رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: درخواست نمایندگان هم این است که دولت مشخص کند که این یک میلیارد یورویی که از صندوق ملی برای وزارت بهداشت تخصیص یافته را کجا خرج کرده است.

لطف‌الله سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، درباره پیگیری تخصیص اعتبار به وزارت بهداشت اظهار کرد: درخواست نمایندگان هم این است که دولت مشخص کند که این یک میلیارد یورویی که از صندوق ملی برای وزارت بهداشت تخصیص یافته را کجا خرج کرده است.

وی افزود: البته بخشی از این مبلغ را به صورت وام برای افرادی که خسارت دیدند تخصیص داده شده اما اینکه آیا به دست افراد رسیده یا خیر یا اینکه چند نفر دریافت کردند، نیازمند یک بررسی است.

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: در این زمینه ما تاکید می‌کنیم که دیوان محاسبات هم وارد شود و دقیق مشخص کند که این پول چگونه خرج شده است و چه میزان به بهداشت و سلامت مردم تخصیص پیدا کرده است و حتما جزو مطالبات ما و مردم است که قطعا در مجلس پیگیری می‌کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین تصریح کرد: هم دولت و هم مردم هر دو باید درباره کرونا مسئولیت بپذیرند؛ بحث کرونا مسئله‌ای است که بخش زیادی به مردم بر می‌گردد که باید رعایت کنند.

وی ادامه داد: وقتی که پروتکل‌های بهداشتی اعلام می‌شود و درواقع وزارت بهداشت شرایط بحرانی را اعلام می‌کند، مردم هم باید تبعیت کنند و دولت هم تا حدی می‌تواند در این زمینه اعمال قانون کند.

مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی‌تر بگیرند

سیاهکلی افزود: این موضوع بسیار حساس و پیچیده است چراکه معیشت مردم و مشاغل است که باید کسب و کارها بچرخد و درآمد و تولید ایجاد شود و نمی‌شود تعطیلی‌ها را زیاد معیار قرار داد و کار ظریفی است.

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: در دنیا هم شاهد هستیم که در رابطه با تعطیلی‌ها به صورت کج‌دار و مریض رفتار می‌شود به طوری که در کنار فعالیت‌ها بر رعایت پروتکل‌ها تاکید می‌شود؛ در زمانی هم که مدت زمانی در کشور محدودیت‌های سختگیرانه اعمال شد نیز تاثیرات منفی روحی و روانی را در جامعه شاهد بودیم لذا این مسئله یک کار بسیار حساسی است.

رئیس مجمع نمایندگان استان ادامه داد: هم اندازه که دولت در بحث اجرا و نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی وظیفه دارد؛ همان اندازه هم مردم باید رعایت کنند و رسانه‌ها هم باید به گونه‌ای کار کنند که مردم کرونا را جدی بگیرند.

‌وی در پایان تاکید کرد: دولت هم باید در اجرای قوانینی که در ستاد مقابله با کرونا تصویب می‌شود به صورت جدی و سختگیرانه عمل کند تا از این بحران عبور کنیم.

انتهای پیام/ 1300

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار