دولت و مجلس موانع دست و پاگیر تولیدکنندگان داخلی را رفع کنند/ قاچاق و واردات بی‌رویه‌ی کالا اقتصاد کشور را فلج می‌کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 160978
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۲:۰۹
نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس:
شاخص : نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس با بیان اینکه قاچاق کالا ضربه مهلکی بر اقتصاد و اشتغال کشور است گفت: دولت و مجلس موظف به رفع موانع دست و پاگیر برای تولیدکنندگان است.

روح الله بابایی صالح نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری با عنوان ” حمایت از کالای ایرانی” اظهار کرد: نامگذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب نباید یک شعار تعبیر شود بلکه یک فرمان برای آحاد جامعه است.

وی با تاکید بر اینکه بیانات مقام معظم رهبری چراغ راهی برای مردم و مسئولین است افزود: مسئولان باید برنامه‌های جدی در جهت حمایت از تولیدات داخلی و ایجاد اشتغال در سال جدید داشته باشند.

بابایی صالح در ادامه گفت: به مقوله “حمایت از کالای ایرانی” می‌توان به صورت یک مثلث نگاه کرد که مردم به عنوان مصرف‌کنندگان، دولت و مجلس به عنوان حامی و مجری قوانین و تولیدکنندگان راس‌های آن را تشکیل می‌دهند.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت باید از تولیدکنندگان به ویژه صنایع زودبازده و کارگاه‌های کوچک حمایت‌های مالی و معنوی داشته باشد.

وی با بیان اینکه اشتغال مهم‌ترین مسئله جامعه است افزود: ما  ثروت‌های زیادی در کشور داریم که باید با برنامه‌ریزی و به شکل صحیح هدایت شوند.

تولیدکنندگان داخلی باید کالایی مرغوب و با کیفیت تولیدکنند

بابایی صالح ادامه داد: این ثروت‌ها باید درشرکت‌های زودبازده‌ای هدایت شوند که هزینه‌ کمی برای سرمایه‌گذاری نیاز دارند و در قبال آن به تولید و اشتغال کمک می‌کنند.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس موظف به رفع موانع دست و پاگیر برای تولیدکنندگان است گفت: دولت و مجلس باید مشوق‌هایی را برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان در نظر بگیرند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: تولیدکنندگان داخلی باید کالایی مرغوب و با کیفیت تولیدکنند که قابل رقابت با کالاهای مشابه خارجی باشند تا رضایت مصرف‌کنندگان جلب شود.

وی خاطرنشان کرد: مردم هم باید از کالای ایرانی استفاده کنند تا موقعیت اشتغال برای جوانان ایجاد شود چراکه درآمدهای حاصل از آن به کشور و خانواده‌ها بازمی‌گردد و همه ملت سهمی از آن خواهند برد.

بابایی صالح تصریح کرد: اگر به صورت کارشناسی و عملیاتی به نامگذاری سال توجه شود دیگر به هیچ کشوری محتاج نیستیم و استقلال اقتصادی خواهیم داشت.

این نماینده مجلس با بیان اینکه قاچاق کالا ضربه مهلکی بر اقتصاد و اشتغال کشور است گفت: برخی از کالاها وارد می‌شوند در حالی که توانایی ساخت آن در کشور وجود دارد لذا دولت باید از قاچاق و واردات بی‌رویه کالا جلوگیری کند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار