دولت پاسخگوی خواسته‌های مشروع مردم باشد/ قوه قضائیه فتنه‌گران را مجازات کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 155203
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۴:۵۶
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین گفت: دولت باید اهتمام جدی بر اقتصاد مقاومتی، مبارزه با تبعیض و فساد اداری داشته باشد و از این پس ما هم مطالبه جدی تری را از دولت برای برآورده کردن خواسته‌های به حق مردم خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی(ص) قزوین برگزار شد با بیان اینکه فتنه امتحانی برای مسلمانان است اظهار کرد: کسانی که به دروغ خود را مسلمان و مؤمن نشان می‌دهند در فتنه‌ها مشخص می‌شوند.

وی افزود: چه بسا کسانی که سابقه طولانی در انقلابی بودن دارند در روز امتحان و فتنه، رفوزه شده و ماهیت اصلی خود را نشان می‌دهند.

امام جمعه قزوین گفت: کسانی که مدرسه علمیه و مساجد را آتش می‌زنند، ماهیت آن‌ها گرگ صفتی است.

عابدینی با بیان اینکه جامعه نیاز دارد که منافقان را بشناسد ادامه داد: عده‌ای هم روباه صفت هستند و نفاق و دورویی خود را در فتنه‌ها نمایان می‌سازند.

وی بیان کرد: قرآن کریم می‌فرماید؛ ما پیشینیان را در آتش فتنه‌ها آزمودیم، لذا کربلای امام حسین(ع)، غدیر خم و جنگ‌های زمان پیامبر هر کدام نمونه ای از فتنه و آزمون بود.

نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: در فتنه داعش کسانی مانند شهید حججی، شهید همدانی و شهید حجت اسدی سربلند بیرون آمدند.

وی افزود: عده ای هم نسبت به کشتار مسلمانان بی تفاوت بوده می‌گویند؛ “نه غزه،نه لبنان” و لکه ننگی برای قیامت خود به جا می‌گذارند و رو سیاه هستند.

عابدینی تصریح کرد: یک زمانی خداوند فرصت و قدرتی در مسئولیت‌ها می‌دهد که با آن امتحان می‌شویم و زمانی هم با فقر و بدون دادن جایگاهی بندگانش را امتحان می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: همه این فرصت‌ها و تهدیدها امتحان است تا درستی و صداقت انسان‌ها در شرایط مختلف نمایان شود.

مومنان با استقامت و مقتدرتر از هر روز دیگر در دنیا می درخشند

امام جمعه قزوین با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: فتنه از قتل هم بدتر است و فتنه گران به اندازه ای فتنه انگیزی می‌کنند تا شما را از دین خود برگردانند اما قرآن کریم می‌فرماید؛ هیچگاه این غلط را نمی توانند انجام دهند چراکه مؤمنان اهل استقامت هستند.

عابدینی خاطرنشان کرد: دشمن فتنه‌های زیادی از جمله جنگ تحمیلی، کودتای نوژه،تحریم، نفوذ به پست‌های حساس کشور و فساد اقتصادی را علیه ایران اسلامی به کار گرفت اما هرگز موفق نشد ملت را از ارزش ها و اعتقادات خود برگرداند.

وی با بیان اینکه مومنان با استقامت و مقتدرتر از هر روز دیگر در دنیا می درخشند افزود: کسانی که دین را برای دنیا می‌خواهند و فتنه گران هستند که از صحنه روزگار محو شده و به جهنم می روند.

امام جمعه قزوین یادآور شد: پیامبر به امیرالمومنین فرمود: تو بعد از من با ۳ گروه ناکثین، قاسطین و مارقین خواهی جنگید.

وی تشریح کرد: ناکثین پیمان شکنان هسنند که ظاهرا گفتند با پیامبر و مومنان هستیم و در غدیر خم به امیرالمومنین تبریک گفتند اما وقتی دیدند امام مقام و امتیاز مالی به آن‌ها نداد؛ بنای پیمان شکنی گذاشتند.

وی ادامه داد: قاسطین هم یعنی ستمگران و مستکبران و کسانی که قسط و عدل را زیر پا گذاشتند.

عابدینی ادامه داد: قاسطین هم صهیونیستها و آمریکا است و هم آن فردی که در روستا به روستائیان ظلم می‌کند.

خطیب جمعه قزوین عنوان کرد: هر مسئول و مدیری که خیانت کرده و عدالت را نادیده بگیرد و بر اساس هوا و هوس ستم کند از قاسطین است.

عابدینی اضافه کرد: مارقین، مقدس نماهایی هستند که هر شایعه و دروغی را می‌پذیرند و ما زمانی که بنی صدر به میدان آمده بود جمعی از این مارقین را دیدیم.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه مارقین دین بدون بصیرت دارند گفت: آتش فتنه و دروغ سوزاننده تر از یه آتش کشیدن مدرسه علمیه و مساجد است.

وی ابراز کرد: امروز ۳ گروه ناکثین ، قاسطین و مارقین در داخل و خارج کشور به جان انقلاب افتاده اند و ما یقین داریم هیچ غلطی نمی‌کنند و سرشان به سنگ می‌خورد.

برخی از مسئولان در کوره فتنه ۲۰۳۰ دمیدند

امام جمعه قزوین با اشاره به سالروز اجرای توطئه استعماری کشف حجاب افزود: رضاخان به خاطر اینکه هویت انسانی را در ملت ایران بمیراند و پیشینه دینی ما را تضعیف کند اما به برکت انقلاب اسلامی حجاب و عفاف به جامعه بازگشت.

وی با بیان اینکه هم مردان و هم زنان باید عفت و حجاب را رعایت کنند گفت: اگر برخی از مسئولان آمدند و در کوره فتنه ۲۰۳۰ دمیدند معلوم می‌شود که جنسشان رضاخانی است و نمی دانند که مردم ما همان سیلی که به دستگاه پهلوی زدند به صورت آن‌ها هم خواهند نواخت.

عابدینی یادآور شد: هر چه عفاف و حجاب را رعایت کنیم به جامعه ای که مورد پسند پیامبران و اهل بیت (ع) است خواهیم رسید، در غیر این صورت دشمنان آن‌ها را شاد کرده ایم.

خطیب جمعه قزوین با اشاره به سالروز قیام مردم قم در ۱۹ دی ماه افزود: این قیام پایه‌های پیروزی انقلاب اسلامی را شکل داد.

مردم خواستار اجرای عدالت هستند

وی درباره اغتشاشات و فتنه‌های اخیر تصریح کرد:مردم ما مطالبات به حقی از قوه مجریه، مقننه و قضائیه دارند که با مطالبه رهبر معظم انقلاب از این دستگاه ها همخوانی دارد.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: مردم می‌خواهند فقر تهدیدشان نکند و معیشت آن‌ها تامین باشد و می‌بینیم که مقام معظم رهبری بسیار بر اقتصاد مقاومتی تاکید کردند.

عابدینی تصریح کرد: مردم خواستار اجرای عدالت هستند و نباید این طور باشد که هر کس در جایگاهی قرار دارد همه اطرافیان و اقوام خود را بر سر کار ببرد.

وی اضافه کرد: برخی مسئولان وقتی در جایگاهی قرار می‌گیرند همه امتیازهای شغلی را در اختیار قوم و باند خود قرار می‌دهند که این ظلم به مردم است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: متاسفانه دولت اراده جدی برای مبارزه با قاچاق نشان نمی‌دهد و موجب ورشکسته شدن کارخانجات داخلی شده است.

امام جمعه قزوین اشتغال خواسته مردم است گفت: رهبر معظم انقلاب حساسیت زیادی بر موضوع اشتغال داشتند و بسیاری از مشکلاتی که امروز داریم با اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی پیش نمی آمد.

وی تصریح کرد: دولت ما باید دولت کارآمدی باشد و بتواند این موضوعات را عملی کند.

مردم ما به شدت از فتنه گران اعلام انزجار می‌کنند

عابدینی افزود: دولت باید این کارآمدی را از خود نشان دهد و یا جای خود را به افراد شایسته و صالح بسپارد و وقت مردم را تلف نکند و این انتظار مردم است.

وی تاکید کرد: مردم ما به شدت از فتنه گران اعلام انزجار می‌کنند و نفوذ دشمن را می فهمند چراکه کشتن انسان‌های بی گناه و آتش زدن پرچم جمهوری اسلامی ایران و مساجد کارهای صهیونستی و آمریکایی است.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه خواسته مردم مشروع است گفت: ملت ایران از این دولت که وظیفه‌اش خدمت به مردم است، سربلندی، عزت، اقتدار، رفاه، امنیت، نشاط علمی، اقتصاد و تواضع در برابر مردم را می‌خواهند.

وی با بیان اینکه دشمنان از کشتار مردم شاد بودند عنوان کرد: ما یقین داریم که این خوش رقصی آمریکا،اسرائیل و منافقین به زودی تبدیل به عزایی می‌شود که خیلی سنگین خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: وظیفه قوه مجریه این است که اهتمام جدی بر اقتصاد مقاومتی، مبارزه با تبعیض و فساد اداری داشته باشد و از این پس ما هم مطالبه جدی تری را از دولت برای برآورده کردن خواسته‌های به حق مردم خواهیم داشت.

وی در پایان افزود: ما از قوه قضاییه می‌خواهیم که خیلی زود میان آنهایی که نفهمیدند و درگیر هیجانات شدند با فتنه گران را مشخص کند و فتنه گران را به اشد مجازات برسانند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار