دولت پاسخ کوبنده به سخنان توهین‌آمیز ترامپ بدهد/ امیدواریم حضور آقای زاهدی روح تازه‌ای به استان ببخشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 146828
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱:۳۰
امام جمعه قزوین:
شاخص : آیت‌الله عابدینی با اشاره به اینکه دولت باید پاسخی کوبنده به اظهارات اخیر ترامپ بدهد گفت: امروز مردم قزوین با مشکلات فراوانی روبرو هستند و امیدواریم حضور آقای زاهدی روح تازه‌ای به استان ببخشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص‌نیوز؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی(ص) برگزار شد ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری حضرت سیدالشهداء(ع) اظهار کرد: تقوا موجب می‌شود تا انسان مرز میان حق و باطل را بفهمد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اعتراض به سکوت مجامع بین المللی مقابل ظلم و کشتار مسلمانان ابراز کرد: برخی فرق حق و باطل را نمی‌فهمند و حالا که یک فتنه‌گر را با احترام در خانه‌اش حبس کرده‌اند فریادشان گوش عالم را کر می‌کند.

عابدینی در ادامه گفت: یک مسلمان اگر در برابر ریخته شدن خون مظلومی سکوت کند مسلمان نیست چراکه سیره و تقوای امام حسین(ع) حمایت از مظلومان است.

امام جمعه قزوین امر به معروف و نهی از منکر را یکی دیگر از ابعاد تقوا در سیره زندگانی امام حسین(ع) دانست و بیان کرد: یزید یک منکر برجسته و امام حسین(ع) مجسم معروف است.

وی عنوان کرد: امروز اگر بخواهیم امر به معروف و نهی از منکر را در جهان بررسی کنیم قطعا به این موضوع خواهیم رسید که نظام سلطه‌گر آمریکا و رژیم منحوس صهیونیستی بزرگترین منکر روزگار ما هستند که باید بساط آن‌ها برچیده شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین انسجام و وحدت مسلمانان را از ضروریات جامعه امروز برشمرد و افزود: ملت ایران ایستادگی در دفاع مقدس از رفتار سیدالشهدا مقاومت و ایستادگی مقابل ظلم و ستم را آموختند چراکه این امام بزرگوار الگوی همه آزادگان جهان هستند.

عابدینی با بیان اینکه پرهیز از دنیا پرستی از دیگر ابعاد سیره زندگی امام حسین(ع) است تصریح کرد: کسانی که راضی شدند این امام بزرگوار را به شهادت برسانند که دلبسته و شیفته دنیاپرستی بودند.

وی ادامه داد: اگر هر آدمی حاضر شد شرف خود را زیر پا بگذارد و به شیطان چراغ سبز نشان دهد و به نفع مستکبران به خدا پشت کند برده دنیا شده است.

امام جمعه قزوین بیان کرد: امروز باید فرهنگ عاشورایی را مطالعه کنیم و زندگی خود را بر اساس سیره امام حسین (ع) قرار دهیم.

وی سخنان اخیر ترامپ علیه ایران را بی معنا و پوچ دانست افزود: عده ای آن‌ها را به اشتباه به عنوان ارباب و کدخدا پنداشتند و آمریکا هم این غلط را جدی گرفت و خیال باطل کرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: آمریکا نمی‌خواهد بفهمد که ابهت پوشالی و قدرت شیطانی شان شکست خورده و در حال فروریختن است و زورگویی دیگر در میان ملت‌ها جایی ندارد.

وی تاکید کرد: این قدرت پوشالی با آغاز انقلاب اسلامی متزلزل شد و امروز شمارش معکوس فروپاشی حکومت استعماری آمریکا آغاز شده و بیداری اسلامی عالم را فرا گرفته است.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: حرف های ترامپ بیشتر به طنز شباهت دارد تا اینکه سخنان یک رییس جمهور باشد و باید پاسخی کوبنده از سوی دولت داده شود.

عابدینی عنوان کرد: غرب زدگان بدانند و کلام خدا را باور کنند که می‌فرماید؛ تمام حرف‌هایی که از دهان مستکبران بیرون می‌آید از روی کینه و عداوت است.

وی در ادامه گفت: آمریکایی‌ها یک زمانی کشور ما را محل تفریح خود می‌دانستن؛ حالا داعش را به جان سوریه انداختند و برای تصاحب یمن لشکرکشی کردند اما امروز جز شکست چیزی نصیب‌شان نشده و این ذلت موجب عصبانیت آن‌ها شده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به آیات قرآن تصریح کرد: امروز که مستکبران عصبانی هستند باید مرگ بر آمریکا را کوبنده‌تر سر داد.

امام جمعه قزوین ادامه داد: ما بر اساس وعده‌های قرآن کریم اعتقاد داریم آمریکا هم مانند شوروی سابق قطعا برچیده خواهد شد و رو به نابودی است.

وی با اشاره به عزاداری های ایام محرم تاکید کرد: تعظیم شعائر الهی، پایبندی به شئونات اسلامی و رعایت حال مردم مهم ترین امر است که باید در این ایام رعایت شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت:باید مراقب نفوذ خرافات به فرهنگ حسینی و عاشورایی باشیم و سخنرانان و مداحان باید در این امر دقت کنند.

وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: این هفته یادآور مقاومت و پیروزی ملت ایران و رزمندگان اسلام است که با انسجام و وحدت در برابر جنگ نابرابر پیروز شدند.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: امروز سپاه پاسداران در دنیا قدرتمندانه به سمت حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی حرکت می‌کند؛، لشکر جمهوری اسلامی ایران که توانمندی آن به جهان ثابت شده و نیروی انتظامی و بسیج همه یک روح هستند در یک بدن که برای امنیت و آرامش کشور و دفاع از مستصعفان جهان تلاش می‌کنند.

وی ضمن خیر مقدم به استاندار جدید قزوین گفت: امیدواریم با حضور آقای زاهدی که فردی باتجربه هستند استان بتواند نفسی تازه کند.

نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: امروز مردم قزوین از بیکاری رنج می‌برند و صنعت و کشاورزی استان نیاز به حمایت دارد که امیدواریم آقای زاهدی در این مسیر و رفع مشکلات مردم با هماهنگی و همکاری با همه دستگاه‌ها تلاش کنند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار