دولت یازدهم در حفظ منافع ملی و محرومان رفوزه است/ میان سفره مردم و دزدان بیت‌المال دیوار خواهیم کشید - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 135184
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۴:۰۰
زاکانی در جمع دانشجویان قزوین:
شاخص : زاکانی با اشاره به ادعاهای روحانی گفت: بله، ما دیوار خواهیم کشید اما این دیواری بین جیب کاسبان و دست‌های دریده‌ای که در بیت‌المال و سفره‌های خالی مردم چنگ‌اندازی می‌کنند،خواهد بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین با بیان اینکه دو تفکر مادی و معنوی همیشه در نزاع باهم هستند، اظهار کرد: تفکر مادی مربوط به دولت‌های غرب است که به همه مسائل نگاه اقتصادی و قیمت‌گذاری دارند.

وی با بیان اینکه هدف انقلاب اسلامی ریشه‌کن کردن  کدخدایی آمریکا در جهان است، افزود: ترامپ یک پدیده نیست بلکه یک انتخاب برای جلوگیری از فروپاشی آمریکا است چراکه تمام مولفه‌های آن در حال فروریختن بوده و شاهد یک سیستم در حال متلاشی هستیم.

نماینده سابق مجلس با اشاره به انتخابات پیش رو عنوان کرد: امروز در یک موقعیت حساسی قرار داریم، باید ببینیم که آیا می‌خواهیم رییس جمهوری که مرعوب آمریکا است انتخاب کنیم یا رییس جمهوری که استقلال داشته باشد؟

زاکانی ادامه داد: متاسفانه دولت فعلی خود را در مسیر تبعیت از آمریکا قرار داده و در مجامع بین‌المللی تابع اراده آن است و امروز پس از گذشت چهار سال هیچ جوابی برای مردم ندارد.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی اضافه کرد: برخی می‌گویند این روش یک تاکتیک برای حل مشکلات اقتصادی است اما این یک مبنا برای اصلاح طلبان است که آمریکا را کدخدا دانسته و ایران باید در قاعده آن حرکت و خود را در تمام ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با ابرقدرت‌ها همانگ کند.

رییس جمهور فعلی در تراز انقلاب اسلامی نیست

زاکانی با تصریح بر اینکه رییس جمهور فعلی در تراز انقلاب اسلامی نیست، گفت: ما به رییس جمهوری نیاز داریم که منافع ملی، نظام و محرومان را در نظر بگیرد؛ باید گفت دولت محترم در این عرصه نمره قابل قبولی ندارد و درواقع رفوزه شده است.

وی تصریح کرد: امروز رکود و فقر در کشور بیداد می‌کند؛ قزوین به عنوان استانی صنعتی بیش از ۷۰ درصد صنایع آن تعطیل است و با ۳۰ درصد به فعالیت ادامه می‌دهد و همچنین در بخش‌های دیگر همچون کشاورزی هم مشکلات بسیاری وجود دارد که دشت حاصلخیز قزوین هم از آن مستثنی نیست.

نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰ درصد جوانان با استعداد و تحصیلکرده ما در کشور بیکار هستند که دچار ناامیدی و سرخوردگی شده‌اند که برای برون‌رفت از این شرایط نیازمند یک راه حل اساسی هستیم؛ چرا باید شاهد اختلاس‌های میلیاردی در دولت باشیم؟

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه نباید استقلال خود را به جریان‌ها بفروشیم،  توضیح داد: دولت یازدهم علاقه دارد مشکلات کشور را در خارج از مرزها و با نگاه به بیگانگان حل کند در حالی که توان و ظرفیت داخلی کشور را نادیده می‌گیرد.

زاکانی تشریح کرد: دیدگاهی که می‌گوید یک میلیون شغل ایجاد می‌کند نباید مورد تمسخر قرار گیرد، آقای روحانی امروز هیجان زده شده و دست به هر کاری می‌زند زیرا تنها دولت یک دوره‌ای در کشور خواهد بود که البته چوب عملکرد خود در این چهار سال را می‌بیند.

شیعه و سنی برادر یکدیگر هستند

وی با اشاره به ادعاهای روحانی در خصوص اینکه برخی جریان‌ها با آمدنشان در پیاده‌روها دیوار می‌کشند، گفت: بله، ما دیوار خواهیم کشید اما دیواری بین جیب کاسبان و دست‌های دریده‌ای که در بیت‌المال و سفره‌های خالی مردم چنگ‌اندازی می‌کنند.

نماینده سابق مجلس افزود: چه کسی می‌گوید برجام سایه جنگ را از سر ایران برداشته است؟ همه معتقدیم چند مولفه مهم سایه جنگ را از کشور ما دور می‌کند از جمله  تدابیر رهبر انقلاب، انسجام ملت ایران، تجهیزات نظامی و سرپنجه‌های منطقه‌ای ما که اگر اسرائیل تکان بخورد حیفا و تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی تصریح کرد: اینکه برخی شیعه و سنی می‌کنند و بین اقوام اختلاف می‌اندازند آیا به نفع کشور است؟ آیا شیعه و سنی باید در مقابل هم قرار بگیرند؟ ما برادر هم هستیم و مکتب امام به دنبال امت واحده است؛ آیا جمع آوری رای به هر قیمتی تا این اندازه مهم است که آقای رییس جمهور در جامعه دوگانگی ایجاد می‌کند؟

زاکانی با تصریح بر اینکه نباید قومیت‌ها را چندپاره کنیم و جوانان را در مقابل هم قرار دهیم، گفت: کسی در جامعه خفقان ایجاد می‌کند که منتقدان خود را به جهنم حواله می‌کند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه باید قانون اساسی ملاک فعالیت‌ هر دولتی قرار بگیرد، گفت: یک جناح و گروه نمی‌تواند کشور را اداره کند بلکه همه باید دست به دست هم دهیم و بر اساس قانون کشور را بسازیم و این امر به حضور حداکثری و موثر در انتخابات برای تعیین سرنوشت خود بستگی دارد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار