دومین جشنواره هندوانه دیم شریف‌آباد برگزار شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 72119
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۱۵
با حضور مسئولان استاني
شاخص : دومین جشنواره هندوانه ديم شریف‌آباد با حضور مسئولان استاني در راستای معرفی توانمندی‌ها و احیاء سنت‌های قدیمی برگزار شد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، دومین جشنواره هندوانه دیم شریف‌آباد دیشب با حضور مسئولان استانی در راستای معرفی توانمندی‌های شهر شریف‌آباد و احیاء سنت‌های قدیمی در بوستان یاس این شهر برگزار شد.

جشن برداشت محصول یکی از آیین های قدیمی استان است که مردم در این مراسم به شکرگذاری خدا می پردازند.

در شهرستان البرز ۲۳ هزار هکتار اراضی زیر کشت گندم، ذرت علوفه‌ای و دانه‌ای و هندوانه رفته است.

۳۰۰ خانوار در شهر شریف آباد کشاورز هستند و بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هکتار از زمین های شریف آباد زیر کشت هندوانه رفته که این کار موجب تقویت اقتصاد شهری، حمایت از تولیدکننده و اشتغال‌زایی خانواده‌ها شده است.

دیمی و ارگانیک بودن هندوانه شریف آباد از ویژگی های اصلی این محصول است و کشت آن نیز عاملی برای تقویت زمین‌های کشاورزی محسوب می شود.

به گفته کارشناسان بخش کشاورزی برای تولید یک کیلو هندوانه بیش از ۲۵۰ لیتر آب مصرف می‌شود و به‌عبارت‌ دیگر برای تولید یک هندوانه ۱۰ کیلویی ۲ هزار و ۵۰۰ لیتر آب استفاده می‌شود و لذا این محصول در شرایط غیر دیمی آب بر است.

در کنار این جشنوار نمایشگاهی با ۱۲ غرفه شامل مجموعه عکس هایی از لبخند شهدا، نقاشی کودکان، هندوانه آرایی، صنایع دستی، فرآوری‌های مختلف هندوانه نظیر ترشی، مربا و تخمه هندوانه در معرض دید و خرید مردم قرار گرفته بود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار