ایران جانبی

» دو واحد قصابی متخلف پلمپ شد
کد خبر: 185724
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا:
شاخص : رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا گفت: 2 واحد قصابی به دلیل کشتار غیر‌مجاز دام و عدم رعایت موازین بهداشتی با دستور مقام  قضایی پلمپ شد.

عباس یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه گوشت‌های عرضه شده در قصابی‌ها باید در کشتارگاه و تحت نظارت کارشناسان دامپزشکی ذبح شود، اظهار کرد: در کشتارگاه ذبح دام قبل، حین و بعد از کشتار با کنترل دقیق بازرسان بهداشتی دامپزشکی و ناظران شرعی صورت می‌گیرد، که این امر سبب کنترل و پیشگیری از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام می‌شود.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویین زهرا ادامه داد: شهروندان هنگام خرید گوشت قرمز باید به مهر دامپزشکی روی لاشه و برچسب مشخصات الصاق‌شده بر روی آن دقت نموده و برای حفظ سلامت خانواده خود و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های خطرناک مشترک بین انسان و دام از خرید گوشت قرمز از مکان‌های غیر مجاز و افراد متفرقه خودداری نمایند.

وی بیان کرد:  در بازدیدهای بازرسان بهداشتی اداره دامپزشکی از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی، ۲ واحد قصابی به دلیل کشتار غیر‌مجاز دام و عدم رعایت موازین بهداشتی با دستور مقام  قضایی پلمپ شد.

این مسئول در پایان از همه شهروندان درخواست کرد: درصورت مشاهده موارد غیر بهداشتی، مراتب را با شماره تلفن چهار رقمی ۱۵۱۲ و یا ۳۴۲۲۲۴۹۰ شهرستان بویین‌زهرا اطلاع رسانی نمایند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار