دیوار بی‌اعتمادی بین ملت ایران با آمریکا بسیار بلند است/ همیشه باید روحیه استکبارستیزی خود را حفظ کنیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 149771
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
مسوولان استان قزوین در یوم‌الله 13 آبان؛
شاخص : همزمان با سراسر کشور اقشار مختلف مردم و مسوولان در شهرهای مختلف استان قزوین انزجار خود را از سیاست‌های خصمانه و متناقض آمریکا و رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص نیوز؛ روزهایی هستند که در تاریخ یک ملت به عنوان روزهایی به یادماندنی و پابرجا باقی می‌ماند و این روزها آنگونه تاثیرگذار، سرشار از حرکت و تلاش و مبارزه‌اند که تا جهان باقی است و تا زمانی که این چرخ می‌گردد و تا دورانی که بشر بر این کره خاکی زیست می ‌ند مایه مباهات و افتخار ملت‌ها هستند.

روز ۱۳ آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده یادآور ۳ واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.

همزمان با سراسر کشور اقشار مختلف مردم در شهرهای مختلف استان قزوین با مشت‌های گره کرده و در دست داشتن پلاکاردها و پارچه نوشته‌ها انزجار خود را از سیاست‌های خصمانه و متناقض آمریکا و رژیم صهیونیستی اعلام  کردند.

در این میان به سراغ مسوولان رفته و نظر آن‌ها را در مورد این روز جویا شدیم؛

شعار “هیهات من الذله” امام حسین(ع) همچنان زنده است

رئیس دفتر رسیدگی و نظارت بر شورای نگهبان قزوین گفت: انقلاب اسلامی ما الهام گرفته از نهضت حسینی است و مردم ما برای رسیدن به معیارهایی انقلاب کردند؛ همچنانکه امام حسین(ع) در وصیتنامه خود فرمود که من از روی هوس قیام نکردم، بلکه برای باز گرداندن مردم به مسیر جدم پیامبر اکرم(ص) قیام کردم.

وی اضافه کرد: انقلاب ما دارای پیام‌ها و اصولی بود که آن اصول امروز مورد تعرض دشمن قرار گرفته و دشمن نشان داده که هیچ تغییری در چهره خبیثش روی نداده است و ما هرسال مشاهده می‌کنیم کنگره امریکا بودجه‌ای را برای مقابله با ایران اسلامی تعیین می‌کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین تصریح کرد: در قرآن خدا به شیطان و فرعون لقب استکبار داده زیرا مردم را در جهت انحراف نسل جوان به فرقه و گروه‌های مختلف تقسیم می‌کردند و امروز ما شاهد همین توطئه‌ها برای مردم منطقه و مسلمانان هستیم.

وی با اشاره به حوادث منطقه از جمله سوریه، یمن و عراق گفت: جوانان ما باید بدانند که دشمن با تغییر چهره همچنان به دنبال رسیدن به مواضع خود است.

قابل در ادامه عنوان کرد: واقعه ۱۳ آبان موجب هوشیاری مردم و شناخت بیشتر آنها از نیت‌های دشمن شد و دشمن نیز متوجه بیداری و آگاهی مردم ایران شد که همیشه در صحنه حضور دارند و هرگز از اهداف و آرمان‌های خود دست نمی‌کشند.

وی در پایان گفت: ما ثابت کردیم که پیرو امام حسین(ع) هستیم و شعار “هیهات من الذله” را همچنان زنده نگه داشته‌ایم به طوری‌که این شعار در قانون اساسی، تصمیم گیری دیپلمات‌های کشور و وضع قوانین در مجلس تبلور پیدا کرده است.

 

دیوار بی‌اعتمادی بین ملت ایران با آمریکا بسیار بلند است

روح الله عباسپور درباره بزرگداشت ۱۳ آبان و سالروز مبارزه با استکجبار جهانی اظهار کرد: امریکا کشوری ظالم و سلطه جو است و دلیل اقتصاد برتر بودن آن نیز در گذشته به یغما بردن ثروت‌های ملت‌های دیگر بوده و هم اکنون وجود این همه آشوب در منطقه و پرورش تروریست ریشه در استکبار جهانی دارد.
وی افزود: امریکا اگر ثروتی دارد پایه آن دزدی و غارت ملت‌های دیگر است و تا به امروز ریشه همه تجاوزگری‌های در جهان به این کشور و سردمداران جنایتکار آن برمی‌گردد.

نماینده سابق استان قزوین در مجلس اذعان کرد: امریکا به واسطه خوی استکباری که دارد هیچ وقت نمی‌تواند با ایران همسو و هم جهت باشد؛ زیرا اساس شکل‌گیری انقلاب ایران عدالت اجتماعی و نظامی توحیدی بود که آمریکا هیچ اعتقادی به آن ندارد.

وی تصریح کرد: رویکردهای ما با آمریکا کاملا متفاوت است و ما نمی‌توانیم شعار مرگ بر آمریکا را ترک کنیم.

این کارشناس سیاسی ادامه داد: کشوری که حوادثی چون ۲۸ مرداد سال ۳۲، ۱۳ آبان سال ۵۶، ۱۶ آذر و برپایی لانه جاسوسی، سرنگونی هواپیمای ایران در سال ۶۶، عامل جنگ ۸ ساله دفاع مقدس و فتنه ۸۸ را در ایران ایجاد کرده، هرگز مورد اعتماد ایران قرار نمی‌گیرد.

وی تاکید کرد: دیواری بی اعتمادی بین ملت ایران با آمریکا بسیار بلند است و امروز هم این کشور به واسطه به نتیجه نرسیدن اهدافش به دنبال نفوذ در پسابرجام است تا به استحاله ملت ایران بپردازد و ما شعار مرگ بر آمریکا را هیچ زمانی ترک نمی‌کنیم زیرا آمریکا سمبل شیطان بزرگ است.

همیشه باید روحیه استکبارستیزی خود را حفظ کنیم

فصیحی رامندی عضو شورای شهر قزوین اظهار کرد: ۱۳ آبان یادآور۳ حادثه مهمی است که در آغاز و تداوم انقلاب اسلامی نقش بسیار مهمی داشت.

وی افزود: تبعید امام راحل، شهادت دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان حوادث مهمی بودند که در شکل‌گیری و تداوم انقلاب اسلامی نقش اساسی داشتند.

عضو شورای شهر قزوین عنوان کرد: گرامیداشت روز ملی استکبارستیزی سیزدهم آبان، بزرگداشت انقلاب اسلامی است.

فصیحی تصریح کرد: روحیه استکبارستیزی که از اصول انقلاب اسلامی است در سیزدهم آبان باید جلوه‌گر و نمایان شود و همه مردم و مسوولین با حضور در این راهپیمایی به انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن تاکید کنند.

این مسوول با بیان اینکه همیشه باید روحیه استکبارستیزی خود را حفظ کنیم گفت: هر انقلابی اصولی دارد و اصول انقلاب اسلامی استکبارستیزی است که اگر نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم پایه‌های انقلاب متزلزل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته متاسفانه عده‌ای دچار اشتباه شدند که می‌توان به آمریکا اعتماد کرد اما یاوه‌گویی‌های ترامپ نشان داد که آمریکا هیچگاه قابل اعتماد نیست و هر چه ما نرمش نشان دهیم آن‌ها کوتاه نخواهند آمد و همیشه باید آمادگی خود را حفظ کنیم.

عضو شورای شهر قزوین در پایان افزود: راه مقابله با دشمن بصیرت است و اگر امروز غفلت کنیم باید روزی زیر لگدهای دشمن بیدار شویم.

 

سیزدهم آبان در تاریخ انقلاب اسلامی یک حرکت حسینی است

حجت الاسلام علی عباسی مدیر حوزه علمیه قزوین  اظهار کرد: روز ۱۳ آبان روز روز مبارزه با ظالمان و مستکبرانی است که حق بشریت را ضایع کردند.

وی با بیان اینکه سیزدهم آبان در تاریخ انقلاب اسلامی یک حرکت حسینی است افزود: همان طور که حضرت اباعبدالله (ع) در مقابل یزید و ستم‌هایی که در حق مظلومان می‌شد ایستادند و مقابل ستم هایی که میشد ایستادند، ملت مبارز ایران اسلامی هم در مقبال استکبارجهانی و آمریکای جنایتکار ایستادند.

عباسی با بیان اینکه صهیونیسم جهانی با آمریکا متحد است عنوان کرد: آمریکایی در هر جایی که قدمش را گذاشت جنایاتی را مرتکب شد و خون‌هایی را به زمین ریخت.

مدیر حوزه علمیه قزوین ابراز کرد: لازم است که همه به صحنه بیاییم و انزجار خود را از آمریکا به عنوان استکبار جهانی اعلام کرده و به وظیفه و تکلیف الهی و شرعی خود عمل کنیم.

وی عنوان کرد: مبارزه با آمریکا یک تکلیف عقلی است که براساس آن باید از فقرا و بینوایان حمایت و  با ظالمان مبارزه کرد و همچنین یک دستور شرعی است همان طور که در آیات قرآن بحث جهاد و مبارزه با ظالمان مطرح شده است.

۱۳ آبان فرصتی دیگر برای نشان دادن وحدت و یکپارچگی ملت ایران به دشمنان است

حجت الاسلام فاطمیان امام جمعه اقبالیه اظهار کرد: ملت ایران همیشه باید در مقابل ظلم ایستادگی کنند و در برابر سخنان پوچ و بیهوده آمریکا سر فرود نیاورند. دشمن اصلی ما آمریکاست و ۱۳ آبان فرصتی دیگر برای نشان دادن وحدت و یکپارچگی ملت ایران به دشمنان است.

فاطمیان گفت: ۱۳ آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام گذاری شده؛ یادآور  واقعه تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳و نیز دومین واقعه، ۱۳ آبان ۱۳۵۷ که روز دانش آموز نام گرفت که در آن روز عده زیادی از دانش آموزان به همراه دانشجویان در دانشگاه تهران توسط رژیم طاغوت شهید شدند.

وی ادامه داد: سومین واقعه هم تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ بود که دانشجویان پیرو خط امام آن را تسخیر نمودند که امام خمینی (ره) در پیامی این حرکت را انقلاب دوم و بزرگتر از انقلاب اول نامیدند و فرمودند هیچ گاه سلاح مبارزه با استکبار را بر زمین نگذارید.

فاطمیان در پایان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری به مناسبت اربعین حسینی فرمودند؛ که کار حسینی امروز، ایستادگی در مقابل تمام دنیای پوشالی استکبار است و همین طور در دیدار با دانش آموزان فرمودند عزیزان من دشمن اصلی شما امروز آمریکاست که نباید از او غافل شد و لذا ۱۳ آبان فرصتی دیگر برای فریاد بر سر شیطان بزرگ آمریکاست.

 

اقتدار ملت ایران اسلامی در سیزدهم آبان به نمایش گذاشته می‌شودحجت الاسلام علی انصاری معاون فرهنگی آموزش و پرورش استان قزوین با بیان اینکه روز ۱۳ آبان یوم الله است اظهار کرد: وقایع روز ۱۳ آبان برای یک هدف مشترک یعنی ظلم ستیزی و عدم سلطه آمریکا بر منافع ملت ایران رخ داد.

وی با بیان اینکه ملت ایران در این مسیر از جان و مال خود گذشتند افزود: امروز هم همه اقشار مردم و دانش آموزان پایبندی خود بر اهداف انقلاب اسلامی را اعلام می‌کنند  و راه شهدا را ادامه  خواهیم داد و اجازه تسلط دشمنان بر کشور را نمی‌دهیم.

این مسوول ابراز کرد: آمریکا ثابت کرده که قابل اعتماد نیست و نمونه آن قرارداد برجام است که آشکارا بر تعهدات خود عمل نکردند.

معاون فرهنگی آموزش و پرورش استان قزوین گفت: در این مذاکرات باید مراقب منافع ملی خود باشیم و اقتدار ملت و کشور ایران اسلامی را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه در همه مراحل باید تابع رهنمودهای مقام معظم رهبری باشیم ابراز کرد: باید بدانیم که استکبار هیچگاه دست از خوی استکباری خود برنمی‌دارد و ما باید بر اساس سیره اهل بیت (ع)و مشی امام راحل و مقام معظم رهبری با دشمنان مقابله کنیم.

تسخیر لانه جاسوسی زمینه ساز نابودی قدرت پوشالی امریکا شد

سردار مهدی محمودی در حاشیه مراسم تجمع ۱۳ آبان اظهار کرد: این روز بیانگر چند هدف بزرگ است که باید آنها را مورد توجه قرار دهیم.

وی افزود:۱۳ آبان نماد روحیه استکباری امریکا و نماد یک حقیقت تلخ و بزرگ به نام کاپیتولاسیون است.

فرمانده انتظامی استان قزوین بیان کرد: در ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳ فریاد آزادیخواهی امام که از عِرق مسلمانی برمی‌خواست چهره متجاوز استکبار و پنچه چدنی آمریکا را به نمایش گذاشت و با حمایت مردم ۱۴ سال بعد به پیروزی انقلاب اسلامی انجامید.

وی ادامه داد: حقیقت بزرگ دیگر حادثه ۱۳ آبان سال ۵۷ بود که جوانان و نوجوانان ما با احساس مسئولیت و حرکت در راه امام و آرمان‌های اسلامی سینه خود را برای مقابله با دستگاه طاغوت سپر کردند و جلادان مزدور آمریکا با گشودن آتش به روی دانش آموزان مظلوم آن قشر پاک را به خاکم و خون کشیدند.

این فرمانده انتظامی عنوان کرد: تبعید رهبر بزرگ ایران پیش از انقلاب به گوشه ای از دنیا یکی از حوادث مهم در مسیر پیروزی انقلاب و نماد آزادیخواهی ملت بزرگ ایران بود.

وی اضافه کرد: در ۱۳ آبان سال ۵۸ تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام صورت گرفت که چشم دنیا را خیره کرد.
تسخیر لانه جاسوسی زمانی به وقوع پیوست که آمریکا مثل امروز در چشم ملت‌های جهان بی آبرو نشده و همینه وی چندین برابر امروز بود.

محمودی عنوان کرد: حرکت عظیم ۱۳ آبان سال ۵۸ اساس تزلزل دولت آمریکا و زمینه از بین رفتن قدرت پوشالی آنها شد.

وی بیان کرد: ۱۳ آبان نمادی است که در دل خود پیام‌هایی چون شکست پذیر بودن قدرت‌های غیرالهی را دارد. در روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران، آزادگی و غیرت انقلابی در ملت مسلمان ایران تجلی یافت و مقابله با استکبار جهانی روز اعلام پایداری ملت ایران در برابر آمریکا شکل گرفت.

فرمانده انتظامی استان قزوین ابراز کرد: وظیفه ما در عصر حاضر حرکت در مسیر رهنمودهای امام و رهبری و پاسداری از خون شهیدان و حفظ عزت و پایمردی ملت ایران است.

نقض مکرر برجام ثابت کرد امریکا شیطان بزرگ است/ مسوولان پیام های ۱۳آبان را جدی بگیرند

حجت الاسلام سید مرتضی حسینی اظهار کرد: هدف استکبار جهانی نفوذ فرهنگی و سیاسی در کشور است و ما با درس گرفتن از فرهنگ عاشورا زیر بار این توطئه‌ها نمی‌رویم، زیرا اصل انقلاب ما از نهضت عاشورا سرچشمه گرفته است.

وی افزود: پس شعار ما همان شعار هیئات من الذله است و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار وجوه مختلف آن را در برمی‌گیرد که هیچ زمانی ملت ایران آن را ترک نمی‌کند.

نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در سال جاری ملت ایران به میزان بیشتری دریافت که باید در میدان مبارزه با استکبار حضور چشمگیرتری داشته باشد؛ زیرا عده‌ای افراد منفعل سیاسی قصد کنار گذاشتن شعار مرگ بر آمریکا را دارند.

حسینی تصریح کرد: امسال هر مسئولی که در بین تجمع کنندگان ۱۳ آبان قرار می‌گیرد باید شعار مرگ بر آمریکا را با اعتقاد بیشتری بیان کند.

وی بیان کرد: ملت ایران سال‌هاست که صحبت امام در خصوص شیطان بزرگ بودن آمریکا را به خوبی درک کرده است و این موضوع را سرلوحه نگاه خود به عملکرد امروز آمریکا قرار می‌دهد.

این کارشناس سیاسی اظهار کرد: پیام امروز ملت ایران همانند ابتدای انقلاب مبارزه با استکبار جهانی است و اگر آمریکا گمانش این است که بتواند از طریق عوامل خود در داخل به این روحیه ضد استکباری ما رخنه کند و به تضعیف این روحیه بپردازد اشتباه بزرگی می‌کند.

حسینی گفت: ملت ایران مثل همیشه برای مقابله با دشمنان این مرزو بوم آماده است و با پشتیبانی از ولایت فقیه مشت محکمی بر دهان استکبار وارد می‌سازد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط ایران در منطقه و مسائل بین الملل باید پیام‌های استکبارستیزی درسال جاری با قوت بیشتری در داخل مطرح شود.

این کارشناس سیاسی تاکید کرد: پیام ۱۳ آبان امسال به استکبار جهانی این است که ملت ایران را آنگونه که هست بشناسید زیرا این ملت زیر بار ظلم نمی‌رود.

حسنی خاطر نشان کرد: برجام نمونه بارز دیگری از عهدشکنی‌های مکرر آمریکا علیه ایران بود ‌و نقض مکرر برجام از سوی این کشور بخوبی ثابت کرد که شعار استکبارستیزی باید هرساله مستحکم‌تر از سالیان گذشته تکرار شود.

ترامپ حرف تازه‌ای برای گفتن ندارد/ ملت ایران برای سخت‌ترین تحریم‌ها آماده‌‌اند

داود محمدی رییس کمیسسیون اصل نود در مجلس در حاشیه مراسم راهپیمایی سیزدهم آبان اظهار کرد: حضور چشمگیر و پرشور مردم در مراسم راهپیمایی و تجمع ۱۳ آبان ماه نشان داد که نوجوانان و جوانان ما از بصیرت و معرفت کافی برخوردار هستند.

وی با اشاره به سخنان اخیر ترامپ برعلیه ایران افزود: ترامپ و آمریکا حرف تازه‌ای ندارند زیرا ما از پیروزی انقلاب اسلامی و حتی قبل از آن هم در کودتای ننگین ۲۸ مرداد شاهد دشمنی و عناد  آمریکا با کشورمان بوده‌ایم و این دشمنی ها در طول تاریخ پیروزی انقلاب هم استمرار داشته است.

محمدی ابراز کرد: تحریم‌ها نمی‌تواند مقاومت مردم کشورمان را در مقابله با استکبار در هم بشکند چراکه ملت فهیم ایران خود را برای تحریم های سختتر از این هم آماده کرده اند.

رییس کمیسسیون اصل نود بیان کرد: آمریکایی ها همواره از اول انقلاب به بعد با ترفندهای متفاوت تحریم های خود را به ما تحمیل کرده اند اما درحقیقت این تحریم ها موجب رشد و بالندگی کشورمان شده است.

محمدی تصریح کرد: طبیعی است که با از دست دادن ایران به عنوان بهترین پایگاه خود در دوران رژیم شاهنشاهی در منطقه خاورمیانه و برخودار از منابع زیرزمینی و انسانی این چنین در برابر کشورمان مواضع بگیرد.

وی در انتها گفت:کشور ایران که تا دیروز یک نهال نوپا بود امروز به یک درخت تنومند تبدیل شده و در عرصه بین المللی از تلالو ودرخشندگی  ویژه ای برخودار است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار