رائول لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال ایران شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 81507
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۷:۰۰
شاخص : فدراسیون والیبال سرانجام رائول لوزانوی آرژانتینی را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی کشورمان معرفی کرد. وی جانشین اسلوبودان کواچ در تیم ایران شده است.

شاخص نیوز: فدراسیون والیبال ایران رائول لوزانو را به عنوان سرمربی جدید تیم کشورمان معرفی کرد. این مربی سرشناس آرژانتینی جانشین اسلوبودان کواچ در تیم کشورمان شده است. ماموریت این مربی با سابقه رساندن تیم ایران به مرحله نهایی بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ برزیل است.

لوزانو در حالی هدایت تیم ایران را پذیرفته است که آندره‌آ آناستازی ایتالیایی دیگر کاندیدای سرمربیگری تیم ملی ایران بود. فدراسیون والیبال در مذاکرات اولیه با هر دو مربی به توافق رسیده بود اما اعلام کرد هر مربی که بتواند زودتر به ایران بیاید جانشین کواچ خواهد شد. لوزانو هم اکنون سرمربی تیم سراد سزارنی رادوم لهستان است.

تیم ملی والیبال ایران اردیهشت ماه سال آینده در مسابقات کسب سهمیه المپیک در ژاپن شرکت خواهد کرد. در این مسابقات بهترین تیم در میان آسیایی‌ها، تنها سهمیه قاره کهن را کسب خواهد کرد.

سایت فدراسیون والیبال با تائید خبر انتخاب رائول لوزانو مربی ۵۹ ساله آرژانتینی، نوشت: «در پی حضور و عملکرد نه چندان قابل قبول تیم ملی والیبال مردان کشورمان در رقابت های بین المللی سالجاری، فدراسیون والیبال بلافاصله پس از جام جهانی با برگزاری جلسات متعدد هم اندیشی با حضور مربیان، پیشکسوتان، کارشناسان رسانه، هیات رئیسه فدراسیون، مسئولین وزارت ورزش و سرمربی تیم ملی به بررسی شرایط کنونی تیم ملی از ابعاد مختلف پرداخت و متعاقبا ضمن برنامه‌ریزی جهت اصلاح برخی امور داخلی، مطالعه بر روی گزینه های هدایت تیم ملی را نیز آغاز کرد.

به همین منظور، پس از بررسی سوابق و نتایج کاری کاندیداهای تصدی هدایت تیم ملی مکاتبات خود را با نامزدهای مورد نظر انجام داده و سپس با اعزام نمایندگانی به کشور لهستان با دو کاندیدای اصلی (رائول لوزانو و آندره آ آناستازی) مذاکره کرد. در نهایت و پس از جمع بندی شرایط گزینه‌ها؛ فدراسیون والیبال تصمیم گرفت تا سکان هدایت تیم ملی ایران در رقابتهای انتخابی المپیک را به سرمربی باتجربه آرژانتینی؛ یعنی رائول لوزانو بسپارد.

طبق اعلام فدراسیون والیبال ایران، خوآن سیچلّو مربی آرژانتینی و پیشین تیم ملی والیبال کشورمان نیز به عنوان مربی در تیم ملی کشورمان با رائول لوزانو همکاری خواهد داشت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار