راننده تانکر حامل شیر فاسد به مراجع قضایی معرفی شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 173741
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک:
شاخص : راننده یک دستگاه تانکر که اقدام به تخلیه شیر فاسد در حاشیه اتوبان قزوین – تهران کرده بود توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک به مراجع قضایی معرفی شد.

محمد ایران نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: طی گزارش های مردمی مبنی بر تخلیه غیر مجاز شیر فاسد در حد فاصل اتوبان قزوین – تهران توسط راننده تانکر هوو، بلافاصله مأموران و کارشناسان این اداره در محل حاضر شده و با تنظیم صورتجلسه و تشکیل پرونده فرد متخلف را به مراجع قضایی معرفی کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک تأکید کرد: با توجه به اینکه تخلیه شیر فاسد در محیط به شدت موجبات آلودگی محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عموم را فراهم آورده است به استناد ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماندها و ماده ۲۰ قانون هوای پاک و ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی این اقدام جرم محسوب شده و مستلزم تعقیب کیفری است.

ایران نژاد در ادامه افزود: هچنین به استناد ماده ۲۰ قانون مدیریت پسماندها راننده خودروی مذکور توقیف و راننده آن مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

وی در پایان گفت: به استناد قانون مدیریت پسماندها مدیران واحدهای صنعتی ملزم به مدیریت این نوع پسماندها و تحویل فاضلاب صنعتی و پساب خام به مراکز مجاز مورد تأیید سازمان حفاظت محیط زیست جهت مدیریت و تصفیه آنها می باشند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار