رانندگان با تجهیزات زمستانی سفر کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 153018
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۳:۰۲
مديركل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان قزوين:
شاخص : مديركل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان قزوين گفت: از رانندگان خواهشمندیم در نوع رانندگی در فصول مختلف تمایزقائل شده و سعی کنند در فصل زمستان امکانات و تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، افشین پیرنون مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای قزوین درمراسم  برگزاری رزمایش بزرگ طرح زمستانه در استان که پیش از ظهر امروز در پلیس راه قزوین زنجان برگزار شد، اظهار کرد: اگرچه این طرح امروز به صورت نمادین آغازمی‌شود اما تمام دستگاه‌های امدادی بیش از ۲۰ روز پیش با استقرار در گردنه‌ها به استقبال اجرای طرح زمستانه رفته تا ترددها به شکل بهتر صورت گیرد.

وی با اشاره به وظایف سازمان حمل و نقل جاده‌ای افزود: استان قزوین بواسطه بار‌ش‌‌های بسیار شدید  و وضعیت راه‌های سطح جاده‌ها نقش سازمان جاده‌ای را پررنگ‌تر خواهد کرد.

این مسوول با اشاره به طول ۲۱۷ کیلومتری آزادراه‌ها و ۳۵۰ کیلومتری بزرگراه‌های استان اذعان داشت: اداره کل حمل و نقل جاده ای وظیفه نگهداری ایمن سازی و بازنگه داشتن مداوم سطح جاده های استان را برعهده دارد.

پیرنون تصریح کرد: ماهیانه به طور متوسط ۲۰ میلیون تردد خودرو را در سطح استان داریم که توسط ۴۶ دستگاه ثبت می شود که نشان می‌دهد استان از نظر تردد بین استان‌های سوم و چهارم قرار گرفته و همین موضوع مسولیت بزرگتری را در بحث نگهداری و ایمن سازی راه‌ها می طلبد.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان قزوین تصریح کرد: کاهش ۱۲ درصدی کل تصادفات و ۸ درصدی تصادفات فوتی نتیجه زحمات دستگاه‌های امدادی  و تعامل سازنده بین آنها است  که به بهترین شکل در حال انجام وظیفه هستند.

وی با اشاره به تعامل پلیس راه و اداره حمل و نقل جاده‌ای دیگر دستگاه‌های امدادی گفت: اگرچه تمام دستگاه‌های مرتبط در هر ساعت از شبانه روز در حال انجام وظیفه هستند اما این کافی است چراکه نسبت به سطح انتظارات عقب هستیم که امیدورایم با تلاش مضاعف در تمام دستگاه‌ها این موضوع به نحو احسن صورت گیرد.

این مسوول ابراز کرد: برخورداری اداره حمل و نقل جاده‌ای در استفاده از تکنولوژی و فناوری جدید موجب عملکرد بهتر این سازمان شده است بطوریکه امروزه کسی که بخواهد اقدام به  مسافرت نماید با برخورداری از امکانات فراهم ساخته توسط سازمان راهداری از سفر هوشمند برخوردار شود.

وی اذعان داشت: مسافرت هوشمند خواسته‌ای است که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از تمام هموطنان عزیز درخواست دارد.

این مسوول تنصریح کرد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشورتمام  اپلیکیشن‌ها، سایت‌ها و سیستم‌های لازم برای یک مسافرت هوشمند را آماده ساخته تا هموطنان بتوانند سفر برنامه ریزی شده ای داشته باشند.

پیرنون خاطرنشان کرد: در راستای حفظ و ارتقای حقوق شهروندی تصاویر تمامی دوربین‌های نظارت تصویری سازمان راهداری کشور در اپلیکیشن ۱۴۱ در دسترس شهررندان است تا نظارت و تصمیم‌گیری خود را در مورد اطلاعات مبدا و مقصد  داشته باشند.

وی افزود: راهدارخانه‌ها در ارتقای حقوق شهروندی بهسازی شده؛ وضعیت سیستم‌های گرمازایی و سرمازایی طوری طرحی شده تا بتوانیم به بهترین شکل در زمان‌های اظطراری در راه ماندگانرا  اسکان دهیم.

این مسوول یادآور شد: خوشبختانه سال گذشته با تلاش‌های انجام شده هیچ گونه انسداد راه در استان نداشتیم مگر در مواقع انسداد راه‌های استان‌های مجاور که با هماهنگی دو استان و به صورت موقت برای باز شدن استان مجاور بود.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان قزوین تصریح کرد: در بحث ارتقای ایمنی حمل مسافر سامانه سپهتن بر روی اتوبوس‌های مسافربری نصب شده و توسط پلیس راه در حال برقراری است و تاثیر مناسبی داشته است.

وی با تصریح بر اینکه هموطنان در نوع رانندگی نیاز به آموزش و فرهنگ سازی دارند، اذعان داشت: متاسفانه هموطنان ما هیچ گونه تمایزی برای رانندگی در فصول مختلف ندارند و در کل سال به یک شکل رانندگی می‌کنند در حالیکه رانندگی در فصل زمستان روش و فرآیند خاص خود را دارد که باید آموزش ببینند.

این مسوول ابراز کرد: عدم رعایت سرعت مطمئنه و همراه داشتن تجهیزات زمستانی از عمده مشکلاتی است که اکثر رانندگان رعایت نمی‌کنند بطوریکه اغلب خوردوها در روزهای برفی نیز فاقد زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی بوده و با ورود به محورها باعث ایجاد تصادفات و انسداد راه می‌شوند.

پیرنون در انتها تاکید کرد: از رانندگان خواهشمندیم در نوع رانندگی در فصول مختلف تمایزقائل شده و سعی کنند در فصل زمستان امکانات و تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار