راهیابی آثار دانش‌آموزان قزوینی به جشنواره کشوری جابربن حیان/ فعالیت‌های مهارتی جایگزین حافظه محوری دانش‌آموزان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 67540
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۸
معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش استان اعلام كرد
شاخص : معاون آموزش ابتدايي اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به اينكه فعاليت‌هاي مهارتي جايگزين خوبي براي حافظه محوري دانش‌آموزان است، اعلام كرد: آثار دانش‌آموزان قزوینی به جشنواره کشوری جابربن حیان راه يافت.

رضا طاهرخانی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به راهیابی آثار دانش‌آموزان قزوینی به جشنواره کشوری جابربن حیان، اعلام کرد: بیش از ۳۵ هزار و ۴۰۰ دانش‌آموز ابتدایی در این جشنواره شرکت کردند که ۶ اثر از استان قزوین به جشنواره کشوری راه یافت.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین،تقویت روحیه کنجکاوی و پرسشگری را مهم ترین کارکرد این جشنواره معرفی و بیان کرد: به دلیل نگاه بیش از حد حافظه محوری دانش آموزان به دروس مختلف جشنواره جابربن حیان می‌تواند فعالیت های مهارتی دانش‌آموزان را جایگزین حافظه محوری کند.

این مسئول پرورش روحیه خلاقیت، پرسشگری، مسئولیت پذیری دانش آموزان و کیفیت بخشی به امر یاددهی و یادگیری را از جمله اهداف اجرای طرح جشنواره جابربن حیان عنوان کرد.

طاهرخانی یادآور شد: مراحل استانی این جشنواره طی سال تحصیلی در مدارس استان برگزار و طرح های علمی دانش آموزان دوره ابتدایی با ۱۱۳ اثر در نمایشگاه استانی به نمایش درآمد.

وی با بیان اینکه جشنواره جابربن حیان پایه توسعه علمی در آینده کشور است، افزود: مرحله کشوری این جشنواره از سوم تا چهارم شهریور به مدت دو روز در تهران برگزار و آثار دانش آموزان برگزیده در قالب ارائه نمایشگاه در معرض دید صاحبان نظران و نخبگان کشوری قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار