راهیان نور بزرگ‌ترین مانور فرهنگی در کشور/ ۲۵۰۰ دانشجوی استان به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96029
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۰۰
مسئول بسیج دانشجویی استان:
شاخص : مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین با اشاره به اینکه اردوهای راهیان نور بزرگ‌ترین مانور فرهنگی در کل کشور محسوب می‌شود، گفت: 2 هزار و 500 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های استان برای بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام خواهند شد.

مهدی برزگر در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، هدف از برگزاری اردوهای راهیان نور را آشنایی با سیره شهدا، روحیه ایثار و جهاد رزمندگان، و فرهنگ شهادت دانست و اظهار کرد: ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های استان در قالب ۶ کاروان برای بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام خواهند شد.

وی افزود: اولین کاروان از دانشجویان پسر در تاریخ ۱۳ اسفند ماه اعزام و کاروانی ۵۰۰ نفره از دانشجویان دختر امروز اعزام می‌شوند.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کاروان بعدی را تشکیل می‌دهند گفت: اعزام به اردوهای راهیان نور تا ۲۷ اسفند ادامه خواهد داشت.

این مسئول یادآور شد: برنامه‌ افتتاحیه راهیان نور در دانشگاه بین‌الملل قزوین با تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم و همچنین خانواده شهدای جهان اسلام شامل کشورهای عراق، نیجریه، لبنان و بحرین برگزار شد.

برزگر با اشاره به اینکه اردوهای راهیان نور بزرگ‌ترین مانور فرهنگی در کل کشور محسوب می‌شود، تاکید کرد: از آنجا که دعوت کنندگان دانشجویان به این اردوها خود شهدا هستند تاثیر معنوی بی‌نظیری را به همراه دارد.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف این اردوها شناساندن سبک زندگی شهدا است، اضافه کرد: در این راستا جوانان  به افسانه نبودن شهدا و راهشان پی می‌برند و می‌توان تحولات اخلاقی در آن‌ها را پس از بازگشت به طور ملموس مشاهده کرد.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین ادامه داد: دانشجویان در این فضاها به ماه ‌پاره‌ها می‌پیوندند اما اگر در چنین فضاهایی قرار نگیرند قطعا ماهواره‌ها آن‌ها را در چاه‌واره‌های خود غرق خواهند کرد.

این مسئول تصریح کرد: آشنایی با مناطق عملیاتی روحیه مقاومت و ایستادگی را تقویت کرده و جوانان پس از آشنایی نزدیک با زوایا و واقعیت‌های هشت سال دفاع مقدس خود را ملزم به حفظ ارزش‌های انقلاب و حمایت از ولایت فقیه می‌دانند.

برزگر بیان کرد: دانشجویان با وجود تمام سختی‌هایی که در سفر راهیان نور تجربه می‌کنند، به واسطه عنایت شهدا مجذوب این محافل شده و با کسب روحیه مطالبه‎گری داوطلبانه خواستار فعالیت‌ در این گونه فضاها و اردوهای جهادی می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: ۳۵۰ نفر از دانشجویان داوطلب در اردوهای جهادی ایام نوروز در زمینه بهداشتی، درمانی، فرهنگی، آموزشی و عمرانی در مناطق محروم الموت شرکت خواهند کرد.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین یادآور شد: ۹۵ درصد از روسای دانشگاه‌های استان در برگزاری اردوهای راهیان نور همکاری لازم را داشته‌اند اما امیدواریم مسئولان دیگر نیز همکاری کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار