راه‌اندازی اکو پارک صنعتی در استان/ ۱۲۷ واحد تولیدی قزوین پسماند خطرناک تولید می‌کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89889
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۴
سرپرست حفاظت محيط زيست استان:
شاخص : سرپرست حفاظت محيط زيست استان قزوين گفت: از مجموع بیش از سه هزار و 500 واحد صنعتی استان حدود 127 واحد دارای پسماند صنعتی خطرناک و سرطانزا هستند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سیاوش شمسی‌پور در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی اعلام کرد: از مجموع بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی استان حدود ۱۲۷ واحد دارای پسماند صنعتی خطرناک و سرطانزا هستند و با اقدامات انجام شده تعداد ۱۵ واحد برای انتقال و ساماندهی پسماند خود اعلام آمادگی کرده اند که باید سایر واحدها نیز از این کار استقبال کنند.

سرپرست حفاظت محیط زیست استان قزوین در ادامه تصریح کرد: با توجه به خطراتی که این نوع پسماندها برای محیط ‌زیست و انسان‌ها ایجاد می‌کنند نیاز است که نسبت به ساماندهی و دفن بهداشتی آن‌ها اقدام جدی صورت گیرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: ساماندهی پسماندهای خانگی، بیمارستانی، صنعتی در سالهای اخیر با اجرای برنامه های پیش بینی شده در استان در حال اجراست و با تکمیل پروژه های تعریف شده سالم سازی محیط زیست محقق می‌شود.

شمسی‌پور با اشاره به ضرورت اجرای طرح اکولوژی صنعتی در شهر صنعتی البرز گفت: در این طرح از پسماندهای صنعتی برای خوراک و مواد اولیه سایر واحدها استفاده می شود تا ضمن تامین سلامت محیط زیست هزینه های دفع مواد هم کاهش یافته و مسیر سالم سازی منطقه صنعتی هموار شود.

گفتنی است؛ ۲۹ دی تا ۵ بهمن به عنوان هفته هوای پاک نامگذاری شده است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار