راه‌اندازی تعاونی های تولید در روستاهای قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65056
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۲:۱۷
مسئول نظام‌های بهره‌برداری استان تاکید کرد
شاخص : مسئول نظام‌هاي بهره‌برداري استان قزوين بر راه اندازي، فعال‌سازي و تقويت تعاوني‌هاي توليد در روستاها تاكيد كرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، طی مراسمی بازدید از روستاهای استان که درخواست راه‌اندازی شرکت های تعاونی تولید را دارند با حضور ستار دهقانی رئیس گروه برنامه ریزی و توسعه شرکتهای تعاونی تولید دفتر نظام بهره برداری، رئیس‌ السادات معاونت نظام بهره‌برداری کشور، علیرضا طاهرخانی مسئول نظام‌های بهره‌برداری استان قزوین و جمعی از کارشناسان صورت گرفت.

طاهرخانی در این مراسم با تاکید بر راه‌اندازی تعاونی‌های تولید در استان، اظهار کرد: شرکت تعاونی تولید نوعی نظام بهره برداری است در شکل حقوقی یک تشکل اقتصادی تولید کشاورزی، غیردولتی که از مدیریتی نسبتاً علمی و تخصصی برخوردار است.

مسئول نظام‌های بهره‌برداری استان قزوین ادامه داد: با اتکاء به نیروی مردمی (اعضاء) و با تصمیمات مشارکت جویانه از طریق مجامع عمومی و هیئت مدیره، ضمن حفظ اصل مالکیت تعاونی های تولید در روستاها تشکیل می‌شود.

این مسئول هدف از تشکیل تعاونی‌های تولید را؛ افزایش تولید، افزایش بازدهی، ارتقاء سطح زندگی، رهایی از وابستگی اقتصادی، رفع محرومیت و فقر و تامین نیازهای اقتصادی و اجتماعی عنوان کرد.

طاهرخانی دلایل ضرورت تشکیل تعاونی‌های تولید را؛ مشکلات خردی و پراکندگی اراضی کشاورزی، مشکلات در فرآیند تولید، تأمین نهاده های کشاورزی، مشکلات فنی و عملکردی دانست.

گفتنی است؛ در این سفر ۲ روزه از روستاهای شریف‌آباد، پیریوسفیان، دولت‌آباد، قمیک، ولازجرد، شهرستانک، ولدآباد و عصمت آباد در راستای بررسی وضعیت روستاها و دارابودن شرایط تشکیل تعاونی‌های تولید بازدید بعمل آمد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار