راه‌اندازی سامانه تسهیلات بهسازی
کد خبر: 101584
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱
مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد:
شاخص : مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به راه‌اندازی سامانه تسهیلات بهسازی در چند روز آینده، گفت: متقاضیان می‌توانند از این امتیاز و پتانسیل برای سر و سامان دادن به چهره شهر بهره‌مند شوند.

حامد مانی‌فر، مدیر کل راه و شهرسازی قزوین صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص با اشاره به راه‌اندازی سامانه تسهیلات بهسازی در استان اظهار کرد: بر اساس تفاهم مابین شرکت عمران و بهسازی شهری ایران و بانک مسکن، سهمیه استان قزوین ۱۱۰۰ واحد مسکونی و در واقع ۱۱۰۰ فقره تسهیلات در جهت عمران، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده، سکونت گاه‌های غیر رسمی و بافت‌های تاریخی است که محلات باز آفرینی را تشکیل می‌دهند.

وی در خصوص روال کاری این طرح ابراز کرد: اداره راه و شهرسازیT سامانه‌ای با عنوان «سامانه تسهیلات» را راه‌اندازی کرده است که متقاضیان می‌توانند با مراجعه به آن مشخصات خود را وارد کرده و اسناد مالکیت و پروانه ساخت خود را ارائه نمایند.

مدیرکل راه و شهرسازی قزوین افزود: بعد از دریافت کد رهگیری و تایید آن از سوی راه و شهرسازی متقاضی می‌تواند با داشتن کد رهگیری از روند معرفی به بانک و پیشرفت پرونده خود آگاه شود.

این مسئول عنوان کرد: این تسهیلات به کسانی که قصد نوسازی و بهسازی در محلات هدف را دارند تعلق می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: افراد می‌توانند به شرط داشتن سند مالکیت، پروانه ساخت و قرار گرفتن ملک در محدوده مصوب و دارا بودن شرایط مصوب جهت دریافت تسهیلات اقدام نمایند.

مانی‌فر یادآور شد: سامانه تسهیلات در چند روز آینده بهره‌برداری خواهد شد و این سامانه اولین تجربه برای ثبت‌نام بافت‌های فرسوده است البته این تسهیلات همچنان ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند اقدام به ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: اداره راه و شهرسازی پس از دریافت مجوز شروع کار به سرعت اقدام به اولویت‌بندی اشخاص و معرفی به بانک‌های عامل خواهد کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی قزوین توضیح داد: سود دوران مشارکت مصوب شده ۲۴ درصد است و از این مقدار ۱۴ درصد سهم متقاضی و ۱۰ درصد سهم دولت است که در قالب یارانه به متقاضی پرداخت می‌شود و این میزان پیشاپیش به بانک مسکن پرداخت شده و پس از اتمام دوران مشارکت متقاضیان ۱۰ درصد یارانه برای آنها اعمال خواهد شد.

این مسئول اذعان داشت: به نظر می‌رسد میزان تسهیلات که برای استان قزوین در نظر گرفته‌اند کافی باشد اما اگر تعداد متقاضیان بیش از این سهمیه باشد از شرکت عمران درخواست تعدیل و افزایش سهمیه خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: در شهر قزوین به ازای هر واحد ۴۰ میلیون تومان و در سایر شهرهای استان به ازای هر واحد ۳۰ میلیون تومان تسهیلات به واجدین شرایط پرداخت می‌شود.

مانی‌فر در پایان گفت: متقاضیانی که قصد دارند در عرصه نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده ورود کنند فرصت خوبی است چراکه می‌توانند از این امتیاز و پتانسیل برای سر و سامان دادن به چهره شهر استفاده کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار