راه‌اندازی قرارگاه پدافند سایبری در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 77409
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱:۵۰
مدیرکل پدافند غیرعامل استان خبر داد
شاخص : مدیرکل پدافند غیرعامل استان قزوین از راه اندازی قرارگاه پدافند سایبری در استان به منظور مقابله با تهدیدات این حوزه خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، محمد افشار دیروز در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی از راه اندازی قرارگاه پدافند سایبری در استان قزوین به منظور مقابله با تهدیدات این حوزه خبر داد و اظهار کرد: با تغییر رویکرد در گفتمان تهاجمی دشمنان شاهد افزایش تهدیدات نرم دشمن از جمله در فضاهای مجازی و سایبری هستیم بنابراین باید آمادگی مقابله و برخورد با این تهدیدات را داشته باشیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان قزوین نهادینه کردن اقدامات حفاظتی در حوزه های فنی و مدیریتی را یکی از مهم ترین وظایف این سازمان بیان و تصریح کرد: این سازمان با روش های غیر نظامی آسیب های مربوط به تهدیدات و حملات احتمالی دشمن را کاهش می دهد.

این مسئول پایش مستمر تهدیدات دشمن و راهکارهای مقابله ای با آنها را از ماموریت های ذاتی سازمان پدافند غیرعامل دانست و عنوان کرد: مقابله با تهدیدات سایبری، پرتوی هسته ای، زیستی، کالبدی، اقتصادی، مردم محور و دفاع عمومی هشت رویکرد این سازمان به شمار می رود.

افشار با بیان اینکه طرح جامع پدافند غیرعامل قزوین به عنوان یک سند بالادستی در این حوزه در دست تهیه است، افزود: در این طرح تمامی تهدیدات پدافند غیرعامل در استان و راهکارهای مقابله با آنها مورد شناسایی قرار می گیرد.

گفتنی است؛ ۴ تا ۱۰ آبان ماه به عنوان هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار