ایران جانبی

» راه‌اندازی قطار سریع‌السیر قزوین به تهران/ احداث فرودگاه قزوین در حال پیگیری است
کد خبر: 98981
تاریخ انتشار: 6 آوریل 2016 - 10:33
شهردار قزوین خبر داد؛
شاخص : شهردار قزوین با اشاره به اینکه راه‌اندازی قطار سریع‌السیر استان در دستور کار قرار گرفته است گفت: پروژه احداث فرودگاه قزوین در حال پیگیری است و امیدواریم تا پایان تیرماه سال جاری این پروژه را به سرانجام برسانیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مسعود نصرتی شهردار قزوین در نشست خبری که بعدازظهر امروز در سالن مفاخر شهرداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: شهرداری‌ها سال پر فراز و نشیبی را از نظر اقتصادی پشت سر گذاشتند.

وی افزود: با وجود این مشکلات شهرداری قزوین از معدود شهرداری‌هایی بود که توانست بلوارها، تقاطع‌های غیرهمسطح، پارک‌ها و دیگر پروژه‌های شهری را در دستور کار قرار دهد و بسیاری از آن‌ها را به اجرا درآورد.

قزوین پایلوت شکوفایی شهری از میان ۳۸ کشور

نصرتی با اشاره به طرح جهانی ابتکار عمل شکوفایی شهری عنوان کرد: در این برنامه ۶۴ شهر از ۳۸ کشور ثبت نام کردند و شهر قزوین به نمایندگی از ایران در آن حضور داشت.

شهردار قزوین در ادامه گفت: قزوین در مرحله اول جزء ۳۲ کشور انتخابی و در مرحله نهایی از ۵ شهر برگزیده در رتبه اول شکوفایی شهری قرار گرفت.

این مسئول با بیان اینکه شهر قزوین به عنوان پایلوت جهانی شکوفایی شهری قرار گرفته است، ابراز کرد: به تصویب رسیدن سند شکوفایی شهری قزوین تا ۳ ماه آینده توسط سازمان ملل می‌تواند بزرگ‌ترین دستاورد این شهر در سال ۹۴ درسطح بین‌المللی باشد.

وی تصریح کرد: سند شکوفایی شهری روزنه‌ای برای آغاز پروژه‌های اجرایی و سرمایه‌ گذاری قزوین و افتخاری ارزشمند برای کشور خواهد بود.

شهردار قزوین یادآور شد: برای به تصویب رساندن و اجرایی نمودن سند شکوفایی باید اقدامات جدی در سال ۹۵ صورت بگیرد.

راه‌اندازی قطار سریع‌السیر موضوع اساسی استان

نصرتی خاطرنشان کرد: پروژه قطار سریع‌السیر را در سال۹۴ آغاز کردیم و در حال حاضر یکی از موضوعات اساسی استان است که امیدواریم با مشارکت دولت، بخش خصوصی و شهرداری‌ها اجرایی شود.

وی با اشاره به مذاکرات انجام شده جهت خرید ۲۰ فروند هواپیمای ۴۰ نفره توسط شرکت هواپیمایی هما تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم از طریق رایزنی‌ها از این ظرفیت در فرودگاه قزوین استفاده کنیم.

شهردار قزوین با اشاره به اینکه بلوارها و شبکه‌های شریانی به بهره‌برداری رسیده‌اند، اضافه کرد: از مجموع ۲۰ تقاطع غیر هم سطح در حال اجرا تاکنون ۴ تقاطع نیمه تمام است که دو طرح امسال و دو طرح در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

قزوین شهری متفاوت در نوروز ۹۵

وی با بیان اینکه قزوین نوروز ۹۵ را متفاوت از سال‌های دیگر تجربه کرد، گفت: زیرساخت‌های گردشگری در حوزه تاریخی و طبیعی به نتیجه رسیده است و رسما ۱۰۵ هزار نفر در ایام نوروز از جشنواره بازی و اسباب بازی و مجموعه سعدالسلطنه بازدید کردند.

نصرتی ادامه داد: قزوین می‌تواند با استفاده از فرصت‌های بی‌نظیر خود به یک شهر جاذب گردشگر تبدیل و بر این اساس موجب تولید شغل، ثروت و پویایی در شهر شود.

شهردار قزوین اذعان داشت: ابر بیلبرد کشور در محور اتوبان (تهران -قزوین) با هدف معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های شهر قزوین نصب شده است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار