راه‌اندازی مرکز رادیوتراپی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56737
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۵:۱۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین خبر داد
شاخص : رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: مرکز رادیوتراپی در بیمارستان ولایت قزوین راه‌اندازی خواهد شد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، دکتر منوچهر مهرام ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان قزوین اظهار کرد: این مرکز در محوطه بیمارستان ولایت ساخته خواهد شد و پبش‌بینی می‌شود تا ۲ سال و نیم آینده به بهره‌برداری برسد .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قزوین افزود: مقدمات خرید یک دستگاه رادیوتراپی با هزینه ۱۷ میلیارد تومان انجام شده است .
وی همچنین با اشاره به ساخت یک بیمارستان هزار تختخوابی در قزوین گفت: هنوزمکانی برای ساخت این بیمارستان پیدا نشده است و مکان‌هایی که پیشنهاد شده است از لحاظ فضا دچار مشکل هستند .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قزوین با اشاره عدم بهره‌برداری از بیمارستان تازه ساخته شده در تاکستان گفت: این بیمارستان به دلیل اینکه دارای ۲ معارض است افتتاح نمی‌شود و تا زمانی که این مشکل حل نشود این بیمارستان مجهز نخواهد شد .
مهرام همچنین از ساخت بیمارستان دیگر در آبیک خبر داد و اضافه کرد: این بیمارستان هم به دلیل ساخت بیمارستانی دیگر در کنار آن راه‌اندازی نمی‌شود زیرا این امر موجب ورشکست شدن هر دو بیمارستان خواهد شد .
وی با اشاره به وضعیت بیمارستان‌های استان گفت: بیمارستان‌های استان از جمله شهید رجایی و بوعلی از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند و علت آن داشتن فضای کوچک آن‌هاست .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قزوین خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه فضای این بیمارستان‌ها به دانشگاه علوم پزشکی تعلق ندارد امکان تغییر در آن‌ها وجود ندارد.
الزام وجود برچسب‌های چراغ راهنمای سلامت بر روی موادغذایی
معاون غذا و دارو استان قزوین هم در این نشست از الزام وجود برچسب‌های چراغ راهنمای سلامت بر روی موادغذایی خبر داد و گفت: همه تولیدکنندگان موادغذایی ملزم هستند تا پایان شهریور ماه از این برچسب بر روی بسته‌های موادغذایی تولید شده استفاده کنند .
دکتر پیمان قجربیگی یادآور شد: در این برچسب می‌توان از سه علامت سبز به معنای سلامت، نارنجی به معنای احتیاط و قرمز به معنای خطر، میزان نمک و چربی مورد استفاده در موادغذایی را تشخیص داد .
وی در ادامه از راه‌اندازی یک مرکز عرضه کالاهای سلامت در مینودر قزوین خبر داد و گفت: موادغذایی که آزمایش و سلامت آن‌ها تایید شده است در این مرکز عرضه خواهد شد.
انتهای پیام/۷۲۳۱/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار