راه‌اندازی واحد رصد فضای مجازی در دادسرای قزوین/ برخی دانشگاه‌ها به جولانگاه‌ سیاسی جریان‌های فتنه‌گر تبدیل شده‌است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 105987
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۵۸
دادستان عمومی و انقلاب قزوین عنوان کرد
شاخص : دادستان عمومی و انقلاب قزوین با اشاره به راه‌اندازی واحد رصد فضای مجازی در دادسرای قزوین گفت: برخی دانشگاه‌ها به جولانگاه‌ سیاسی جریان‌های فتنه‌گر تبدیل شده‌است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی دادستان عمومی و انقلاب قزوین صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته قوه قضاییه در سالن جلسات دادسرا این شهر برگزارشد، با اشاره به رسالت مهم خبرنگاران اظهار کرد: اصحاب رسانه باید در انعکاس اخبار همه موضوعات بخصوص اخبار قضایی که با آبرو و حیثیت افراد سروکار دارد دقت لازم را به کار ببرند.

وی با بیان اینکه در حوزه جرائم کاهش پرونده‌ها را داشته‌ایم، افزود: در حوزه سرقت ۱۷درصد،آدم‌ربایی ۵۰ درصد و در پرونده‌های منجر به قتل روند کاهشی داشته‌ایم.

صادقی نیارکی با بیان اینکه سالانه ۸۰۰ قاضی به دستگاه قضایی وارد می‌شود، اذعان داشت: امکانات و نیروی انسانی متناسب با ماموریت‌های دستگاه قضایی نیست و  درصد قابل توجهی از پست‌های قضایی خالی هستند.

وی با اشاره به راه‌اندازی واحد رصد فضای مجازی در دادسرای قزوین تصریح کرد:  این فضا از زمان انتخابات در جهت الویت بندی مطالب راه‌اندازی شده و اکنون در حال تقویت و پیگیری بیشتر برای جلوگیری از انحراف نسل جوان به لحاظ فرهنگی و اجتماعی است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با بیان اینکه  تاکنون بالغ بر ۱۰۰۰ گروه در شبکه‌های مجازی که بر ضد امنیت ملی و اخلاقی فعالیت داشته‌اند شناسایی شدند، گفت: از همه کاربران و فعالین شبکه اجتماعی توقع داریم که مراقب رفتار و اخلاق خود در این فضاها باشند.

صادقی نیارکی با اشاره به اینکه هدف قوه قضاییه در برخورد با متخلفان فضای مجازی اقدامات پیشگیرانه است، خاطرنشان کرد: در برخورد با متخلفان ابتدا با تذکر و اخذ تعهد تخلفات پیگیری می‌شود تا کاربران شبکه‌های مجازی تخطی از قانون نداشته باشند که اگر کسی  پا از گلیم خود فراتر بگذارد دراین حوزه با کسی تعارف نداریم.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با بیان اینکه ۵۰ درصد از تصمیمات قوه قضا در حوزه برخورد با شبکه‌های مجازی در حوزه تعلیق و تعقیب است، اذعان داشت:  در برخورد با متخلفین فضای مجازی بالغ بر ۲۰۰ نفر تذکر گرفته‌اند و از ۲۰۰ نفر دیگر علاوه بر تذکر؛ تعهد نیز گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه  میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌ها در استان پایین‌تر از میانگین کشوری است، بیان کرد: میانگین رسیدگی به پرونده‌ها در حوزه دادرسی ۴۹ روز است که نشان دهنده عدم اطاله زمان در حوزه دادرسی استان است.

صادقی نیارکی با تصریح بر اینکه برگزاری کنسرت‌ها بستر گناه را برای جوانان فراهم می‌کند، تاکید کرد: قوه قضاییه با برگزاری کنسرت‌ها که در جهت هنجار شکنی، فساد وابتذال صورت می‌گیرد مخالف است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با اعلام اینکه پایش فیش‌های حقوقی در قزوین آغاز شده ابراز داشت :  متاسفانه ماجرای فیش‌های حقوقی مربوط به دولت گذشته و امروز نیست و این اتفاق تلخ دارای پیشینه‌ای طولانی است.

وی در ادامه گفت: عدالت بر یکسان سازی دریافتی افراد نیست بلکه در نظر است که طبق ارائه کار و خدمات حقوق پرداخت شود.

صادقی نیارکی از پلمپ شدن ۸ مرکز سفره خانه پر مشتری به دلیل تخطی از قانون و عرضه قلیان در صبح امروز خبر داد و گفت: همه مردم و نهادها باید تلاش کنیم تا استانی بدون دود داشته باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با اشاره تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص جهش علمی در دانشگاه‌ها عنوان کرد: انتظار می‌رود مراکز علمی و آموزشی مسائل تعلیم و تربیت و پژوهش را الویت کارهای خود قرار دهند.

وی افزود: نباید اجازه دهیم دانشگاه‌هایی که برخی به نام‌های مقدسی نیز مزین هستند با باورهای انقلاب و اساس جمهوری اسلامی، سر به تعارض بردارند و در این مراکز گاه‌نامه، هفته‌نامه یا مجله‌ای منتشر شود که جمهوری اسلامی را زیر سوال ببرد.

صادقی نیارکی تصریح کرد: این مباحث جزء خطوط قرمز نظام هستند و فراتر از دادن یک تذکر یا گرفتن تعهد بوده و باید برخورد قاطعی در این زمینه صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص پرونده اخیر خطایی که در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) رخ داد تا آخر قصد دارم موضوع را پیگیری کنم ولو اینکه منجر به بازداشت چند استاد دانشگاه و دانشجو شود زیرا ما اجازه نمی‌دهیم به خطوط قرمز نظام و اصل ولایت فقیه حمله شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان گفت: ما باید به وظیفه خود عمل کنیم البته این پرونده شکل گرفته و در ابتدای کار قرار دارد و در حال پیگیری است.

انتهی پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار