راه‌اندازی کتابخانه دیجیتال گویا ویژه نابینایان در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88807
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۴ - ۱:۲۸
مدیر کانون توانا استان خبر داد
شاخص : مدیر کانون توانا استان قزوین با اشاره به افتتاح کتابخانه گویا ویژه نابینایان در قزوین گفت: در این کتابخانه کتاب‌ها به صورت فایل صوتی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، محمدرضا هادی‌پور در مراسم افتتاحیه کتابخانه گویا ویژه نابینایان و کم‌بینایان در کانون معلولین توانا استان اظهار کرد: در این کتابخانه، کتاب ها به صورت فایل صوتی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

مدیر کانون توانا استان قزوین ابراز کرد: افتتاح این کتابخانه با ۳۲ هزار جلد کتاب فرصتی برای دسترسی بهتر نابینایان و کم‌بینایان استان قزوین است.

این مسئول با اشاره به مشکلات مربوط به تولید منابع شنیداری برای نابینایان و کم‌بینایان گفت: با توجه به حجیم بودن برخی از کتاب‌ها، تبدیل این کتب به خط بریل به صرفه نیست از این رو باید این کتاب‌ها به صورت گویا تولید شوند.

هادی پور هدف از راه‌اندازی این کتابخانه را برطرف کردن نیازهای اطلاعاتی، ایجاد امکانات مناسب و ارتقاء دانش، علم و فرهنگ روشندلان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه تمامی خدمات ارائه شده در این کتابخانه رایگان است افزود: در فاز اول به نابینایان استان خدمات رسانی می‌شود و در فازهای بعدی روشندلان سراسر کشور از سایت کتاب مورد نیاز را انتخاب و پس از رایت برای آنها ارسال می شود.

این مسئول یادآور شد: روشندلان باید مانند همه افراد با دنیای خارج در ارتباط باشند و از طریق مطالعه، آگاهی کسب کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار