راه‌حلی عجیب برای درمان میگرن + عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90274
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۱۵
شاخص : کالین سیمَن برای متوقف کردن دردهای طاقت‌فرسای ناشی از میگرن همه‌چیز را امتحان کرده است؛ از داروهای قوی گرفته تا چسباندن گیره‌ی لباس به صورتش.

شاخص نیوز : کالین سیمَن، ۷۰ ساله، برای متوقف کردن دردهای طاقت‌فرسای ناشی از میگرن همه‌چیز را امتحان کرده است؛ از داروهای قوی گرفته تا چسباندن گیره‌ی لباس به صورتش. این پدر سالخورده که صاحب دو فرزند است، از ۲۰ سالگی دچار میگرن شد.

او برای درمان این بیماری روش‌های درمانی مختلفی را امتحان کرده بود ازجمله تزریق آمپول در اطراف چشم‌هایش؛ اما میگرن‌هایش شدیدتر شدند به‌گونه‌ای که تمام‌روز دردی مداوم را تحمل می‌کرد.

راه‌حلی عجیب برای درمان میگرن + تصاویرراه‌حلی عجیب برای درمان میگرن + تصاویر

اما پس‌ازآنکه یکی از دوستانش به او درباره‌ی درمان میگرن با سوراخ کردن گوش خبر داد، کالین هم تصمیم گرفت به آمریکا برود و این راه را هم امتحان کند. یک ماه پس از ایجاد سوراخی در غضروف داخلی گوشش دیگر دردهای میگرنی او قطع شد.

طرفداران این شیوه‌ی درمانی می‌گویند سوراخ کردن غضروف داخلی گوش درست مانند طب سوزنی باهدف قرار دادن نقاط تحت‌فشار روی سطح بدن، دردها را تسکین می‌دهد. هرچند دکتر فیاض احمد، عصب‌شناس و عضو موسسه خیریه «Migraine Trust» می‌گوید هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند این روش جدید با میگرن مقابله می‌کند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار