ایران جانبی

راه آهن قزوین_تهران به بهره برداری می‌رسد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 190972
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:
شاخص : رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ۱۱۲میلیارد تومان برای راه آهن قزوین-تهران اختصاص داده شده و این پروژه طی ماه‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش شاخص، محمدباقر نوبخت طی سفر دو روزه به استان قزوین از مراکز صنعتی و تولیدی قزوین بازدید کرد و  در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قزوین و برنامه تلویزیونی صدا و سیمای مرکز قزوین نیز حضور شرکت داشت.

نوبخت در حاشیه سفر به قزوین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وظیفه سازمان برنامه و بودجه اصلاح ساختار بودجه کشور است. برای جدایی بودجه از نفت باید منابع پایدار درآمد شناسایی و جایگزین آن شود؛ به همین منظور برنامه‌های بلند مدت و میان مدت تعریف شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ابراز کرد: تلاش براین است که در سال‌جاری برای کاهش وابستگی به نفت، بودجه را بازبینی کنیم، کاهش بخشی از هزینه‌ها و اضافه کردن منابع جدید و اولویت بندی هزینه‌ها در دستگاه‌های اجرایی درخواستی است که دولت در این راستا از واحدهای اجرایی دارد.

وی افزود: جلسات اقتصاد مقاومتی در ابتدا فرصتی برای مدیران سه قوه فراهم می‌کند تا نظرات و سخنان خود را مطرح کرده و علاوه بر آن مسئولین استانی مشکلات منطقه خود را بیان کنند.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: از نمایندگان مجلس انتظار می‌رود تا مصوبات این جلسات را دنبال کنند و در جلسه آینده گزارشات را ارائه دهند، درواقع درکنار بیان مشکلات لازم است به عنوان مسئول مشکلات موجود را حل کنیم.

وی عنوان کرد: هر سال راهبرهای اقتصادی توسط رهبر معظم انقلاب مطرح می‌شوند، امسال نیز باید رونق تولید را به عنوان استراتژی مهم سال دنبال کنیم.

این مقام مسئول بیان کرد: سازمان برنامه و بودجه در راستای رسیدن به رونق تولید طرحی را در قالب ۸برنامه درنظر دارد و لازم است دستگاه‌ها در سطح ملی نسبت به انجام آن اهتمام داشته باشند.

 اشتغال ۱۸هزار جوان قزوینی با اختصاص اعتبارات رونق تولید

وی افزود: ۴۵هزار و ۱۴۶میلیارد تومان برای حوزه‌های رونق تولید درنظر گرفته شده که شامل صنعت و معدن و تجارت، کشاورزی و بخش‌های خدماتی است.

نوبخت گفت: ۱۹۸۹میلیارد تومان به صورت یارانه و ۲۵۸۸ میلیارد تومان نیز به‌عنوان کمک بلاعوض تعریف شده است و انتظار می‌رود این میزان هزینه ۹۸۶هزار و ۹۹۸ فرصت شغلی در سطح ملی ایجاد کند.

وی ادامه داد: سهم استان قزوین از این اعتبارات عبارت است از ۱۵۶۲ میلیارد تومان تسهیلات، ۴۵میلیارد تومان وجوه، ۹۰ میلیارد تومان یارانه تسهیلات و ۵۵میلیارد تومان کمک بلاعوض خواهد بود که با این میزان باید ۱۸هزار و ۳۸۴جوان در استان قزوین مشغول به کار شوند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: لازم است در دوره‌های سه ماهه گزارش پیشرفت طرح ارائه شده و درصورت وجود مشکل، موضوع مورد نظر به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور ارائه شود.

وی افزود: پرداخت حقوق کارکنان دستگاه‌های اجرایی اولویت اول ماست و در همین راستا از فروردین ماه سال جاری ۲۰درصد به حقوق کارکنان اضافه شده که این میزان حدود ۳۰هزار میلیارد تومان است.

معاون رئیس جمهور ابراز کرد: مجلس برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ۳هزار میلیارد تومان تصویب کرده بود که این میزان توسط سازمان برنامه و بودجه به ۵هزارمیلیارد تومان رسید.

وی ادامه داد: برای پروژه‌های عمرانی با محدودیت اعتبار مواجه هستیم محدودیت وجود دارد، به همین دلیل تنها طرح‌هایی که قابلیت اتمام تا پایان سال را داشته باشند بودجه دریافت می‌کنند.

این مسئول عنوان کرد: ۱۱۲میلیارد تومان برای راه آهن قزوین-تهران اختصاص داده شده و این پروژه طی ماه‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار