راه اندازی رسانه‌های متعدد و شبکه های اجتماعی و ماهواره ای از اهداف دشمنان برای تضعیف کانون خانواده و مساجد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 67016
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۰۸
رییس سازمان بسیج مساجد و محلات کشور تاکید کرد:
شاخص : رییس سازمان بسیج مساجد و محلات کشور گفت: دشمنان انقلاب اسلامی با ایجاد رسانه های متعدد در فضای مجازی به دنبال تضعیف و نابودی کانون خانواده و مساجد هستند.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، حسین بهشتی رییس سازمان بسیج مساجد و محلات کشور پیش از ظهر امروز در مسجد ولایت شهر قزوین به مناسبت روز جهانی مساجد اظهار کرد: مسجد به عنوان کانون انجام فعالیت‌های اجتماعی با تلاش و پشتکار ائمه جماعت می‌تواند به اهداف خود بپردازد.

وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اسلامی مساجد محل نماز جماعت و مجلس ختم بود و مخفیانه جلسات روحانی قرآن برگزار می‌شد،خاطرنشان کرد: مطرح شدن یک تعریف جدید از مسجد توسط امام(ره) تحت عنوان نقش اجتماعی اسلام، ولایت فقیه و تعریف جدید جامعه بشریت به نوعی اشتیاق و استقبال بیشتر مردم به سمت مسجد شده است.

این مسئول افزود: در زمان قبل از اسلام و دوران شاهنشاهی اصلا با دهه محرم، عزاداری و شبهای قدر مخالفتی نبود اما بعد از انقلاب اسلامی مخالفتها آغاز شد چراکه درتاریخ انقلاب به یاد داریم که چگونه مجالس هیئت‌ها را به هم می‌زدند و روحانیت را از منبر پایین می آوردند.

بهشتی با بیان اینکه سالهاست جریان آمریکایی با جریان اسلام ناب مخالفت می کند، گفت: آن‌ها همواره تلاش می‌کردند که مسیر حقیقت را دید مردم آزاده جهان مخفی نمایند اما با ورود حضرت امام(ره) به صحنه سیاسی با وجود ۴۰هزار مستشار آمریکایی در ایران، انقلاب اسلامی با مسیر روشن و همت آحاد مردم پیروز شد.

رییس سازمان بسیج مساجد و محلات کشور تشریح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری امام (ره)، مسجد به عنوان اصلی ترین سنگر تداوم انقلاب به مردم معرفی شد و در هر بخش کوچک از محله و محدوده جغرافیای هر محل، مسجد را به عنوان ایفا کننده نقش اجتماعی، دینی و حمایتی از مردم تعریف شد.

وی با اشاره به تقدیم ۲۵۰هزار شهید برای دفاع از امنیت و حفظ حریم کشور اسلامی بیان کرد: شهدا فرهنگ ایثار و شهادت را در مساجد آموزش دیده اند و این یک سند افتخار است چراکه بیشترین کسانی که به جبهه‌ها اعزام شدند از مساجد بودند.

این مسئول با یادآوری جهاد سازندگی، کانونهای محلی، نهضت سوادآموزی گفت: ریشه کنی فلج اطفال به دست بسیجیانی که از سوی مساجد تربیت شده و پای منبرهای روحانیت بودند آغاز شد و این یک افتخار بزرگ در کارنامه بسیج است.

بهشتی در ادامه تصریح کرد: امروز دشمنان انقلاب اسلامی در تهاجم فرهنگی اصلی‌ترین کانون را کانون خانواده تلقی کرده و به آن هجوم می‌آورند و برای این کانون برنامه‌ها دارند؛ میزان طلاق‌،اختلافات، مشکلات اجتماعی و فرهنگی و هزاران مسائل گریبان گیر جامعه ناشی از این اقدامات است.

رییس سازمان بسیج مساجد و محلات کشور اظهار کرد: اصلی‌ترین مساجد در اختیار کسانی است که بویی از انسانیت نبرده‌اند چرا که درجنگ غزه طی ۵۱ روز بیش از ۲۰۰مسجد را تخریب کردند.

این مسئول تاکید کرد: در راه مبارزه با تهاجم فرهنگی و جبهه نابرابر جنگ نرم تنها پایگاهی که می تواند به آن اتکا کرد مساجد جوامع اسلامی هستند.

بهشتی توضیح داد: در این جنگ نابرابر اقتصادی، فشار تحریم‌ها، تهاجم فرهنگی و محاصره اقتصادی اگر بخواهیم با دشمنی‌ها مقابله کنیم راهی جز اقتصاد مقاومتی و تکیه به ظرفیت های داخلی نداریم.

رییس سازمان بسیج مساجد و محلات کشور در ادامه تشریح کرد: روحانیت معظم می‌دانند قبل از انقلاب مردم چقدر تحت فشار بودند، امروز نعمت بزرگی داریم و نباید خدایی ناکرده در قبال این نعمت بزرگ که حاصل خون شهدا، استقامت خانواده شهدا، امام و رهبری است ناشکر باشیم.

وی ابراز کرد: با شنیدن این گزارش که شهر قزوین ۱۵۸مسجد دارد و در کمتر از ۴۰مسجد آن بسیج حاضر است بسیار متاسف شدم، مگر بسیج غیر از آحاد مردم است چرا نباید نقش بسیج و فعالیتهای بسیج در مسجد رشد کند؛ تنها می توان با حضور جوانان در مساجد نقش فرهنگی، اجتماعی و نقش علمی، سازندگی و اقتصاد مقاومتی را در مساجد نهادینه و ارتقاء دهیم.

این مسئول در ادامه افزود: امروزه شاهد الگوگیری جوانان در لبنان، سوریه، یمن و بحرین از انقلاب اسلامی ایران هستیم که چگونه روحانیت اسلامی در کشورهای اسلامی گام برمی‌دارد، عزیزانی که در کشورهای اسلامی پرچمدار انقلاب هستند؛ روحانیت جوان و شاگردان امام و رهبری هستند، اگر ما بخواهیم این پایگاه بزرگ اسلامی، جبهه‌های بزرگتری را باز کند باید خود را مستحکم کنیم.

بهشتی با بیان اینکه بسیج تلاشهای بی نظیری را در امر اقتصاد مقاومتی انجام داده است، گفت:  بسیجیان علاقه‌مند با کمترین هزینه‎‌ها در مناطق دست به هزاران تلاش غرور آفرین زده اند که همه از مساجد شروع شده است.

رییس سازمان بسیج مساجد و محلات کشور با بیان اینکه نباید تمام مشکلات ناشی از  تحریم های حاصل از مسئله هسته ای  دانست و اظهار کرد: راه ما راه مقاومت، راه استفاده از ظرفیتهای بومی و مردمی چه در حوزه اقتصادی و چه در حوزه فرهنگی است.

وی در ادامه با اشاره به انجام کارهای زیربنایی بزرگ و اثربخش توسط بسیج، بیان کرد: اگر بخواهیم بیکاری در قزوین کاهش یابد باید الگوهای موثر و موفق در کشور را معرفی و تکثیر کنیم؛ راهکار درمان بیکاری، خوداشتغالی و کاهش مفاسد اجتماعی با آموزش و ارتقاء سطح علمی و بصیرتی جوانان میسر خواهد شد.

این مسئول با بیان این‌که شعار هم دلی و همزبانی باید به عنوان شعار عملی باشد، عنوان کرد: چرا نباید مساجد را آسیب شناسی کنیم و با ایجاد صمیمیت و همدلی به عنوان یک جبهه قوی برای پیشبرد اهداف انقلاب از آن استفاده کنیم، چراکه اجرای چشم انداز بسیج برای مقابله با بیکاری، اعتیاد و غنی نمودن اوقات فراغت جوانان و جوانان در بستر مساجد امکان پذیر است.

بهشتی با اشاره به برگزاری موفق اردوهای راهیان نور گفت: راهیان نور بزرگترین عملیات فرهنگی در کشور است و حضور جوانان در این اردوها تا حد زیادی سبب واکسینه شدن این قشر کشور در برابر تهاجمات فرهنگی و اعتقادی دشمن شده است.

رییس سازمان بسیج مساجد و محلات کشور با اشاره به کسب ۱۴مدال کشوری و جهانی توسط جوانان یک مسجد ۱۲۰متری افزود: وقتی مسجدی با کل ظرفیت کوچک می‌تواند در حوزه علمی اینقدر تاثیر گذار باشد چرا نباید از ظرفیت‌های بیشتر مساجد استفاده کرد.

این مسئول بیان کرد: شیخ عربستان می‌گوید ما برای جنگ ایران و عراق ۲۰۰ میلیارد دلار کنار گذاشتیم تا ایران نباشد؟؟ چراکه آن‌ها می‌خواهند ما از صحنه روزگار محو شویم اما کور خواندند چه بسا امام (ره) فرموند: ما اسرائیل را از صحنه محو و با خاک یکسان خواهیم کرد.

بهشتی با اشاره به سخن امام(ره) «یک موی کوخ نشینان را به کاخ نشینان نمی‌دهم» گفت: جمهوری اسلامی مدافع مستضعفین جهان است اما دشمنان این را نمی‌خواهند چراکه دنیا امروزی، دنیای نفاق، زر و زور و تزویر است.

وی در پایان با بیان اینکه دشمن از هیچ تلاشی برای ضربه به انقلاب اسلامی و جوانان دریغ نخواهد کرد گفت: دشمنان انقلاب اسلامی با ایجاد رسانه های متعدد در فضای مجازی و راه اندازی شبکه های اجتماعی و ماهواره ای معاند تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا دو نهاد مقدس در انقلاب اسلامی یعنی خانواده و مساجد را متلاشی نمایند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/گ۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار