راه اندازی دیتا سنتر استان به منظور تمرکز اطلاعات استانی و تحقق دولت الکترونیک - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 68308
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۷:۵۷
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی خواستار شد:
شاخص : نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی خواستار کمک در راه اندازی دیتا سنتر استان به منظور تمرکز اطلاعات استانی شد و گفت: تحقق دولت الکترونیک موجب تسهیل و تسریع در روند خدمت رسانی می‌شود.

به گزارش خبرنگار علم و فناوری شاخص، جلسه تودیع و معارفه مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین پیش از ظهر امروز با حضور محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد.

داود محمدی، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار کرد: این دومین سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان قزوین است و در نخستین سفر مصوبات خوبی صورت گرفت که غالب آن نیز عملیاتی و اجرایی شد، همچنین معاونین ایشان طی سفرهایی که به استان داشتند همواره پیگیر مطالبات مردمی بودند.

وی افزود: وزارت ارتباطات از نظر نمایندگان مجلس چه در سطح ملی و فراملی و چه در سطح استانی به عنوان وزارتخانه موفق و پرتلاش شناخته شده است.

محمدی در ادامه با اشاره به تقاضای مردم استان خاطرنشان کرد: تسریع در پهنای باند اینترنت یکی از مواردی است که امیدواریم اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.

وی عنوان کرد: برخی روستاهای استان که WLL دارند در حال حاضر فاقد اینترنت هستند البته شرکت پیمانکار مشخص شده و امیدواریم که عملیات اجرایی آن نیز تسریع شود.

محمدی افزود: انتظار داریم با تدابیر مناسب دولت تدبیر و امید تا پایان سال جاری همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از این امکان و مزیت بهره مند شوند.

نماینده مردم قزوین در مجلس در ادامه خواستار کمک در راه اندازی دیتا سنتر استان جهت تمرکز اطلاعات استانی شد و افزود: تحقق دولت الکترونیک یکی از شعارهای این دولت بود که علاوه بر تسهیل و تسریع در روند خدمت رسانی باعث شفاف سازی، جلوگیری از انحرافات و ناهنجاریها و هم چنین خدمت رسانی روشن به مردم شده و می‌تواند به برگ زرینی برای کارنامه دولت تبدیل شود.

وی با تاکید بر روزآمدی و نوسازی سیستم‌ شبکه‌های ارتباطی دستگاه‌های مختلف بیان کرد: با توجه به اهمیت حراست از فضای سایبری و پایش تهدیداتی که در این فضا وجود دارد لازم است اقدامات لازم در این راستا هر چه زودتر صورت گیرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس ادامه داد: دانشگاه های استان نیز دارای این ظرفیت است که آزمایشگاه‌های مربوطه را راه اندازی کند.

محمدی تصریح کرد: در خصوص انتقال مرکز مخابرات آزادی اعلام آمادگی شده لذا از مسئولان مربوطه تقاضا داریم به منظور اجرایی شدن تملکات دولت خانه صفوی هماهنگی های لازم تسریع شود.

وی در پایان خواستار سفر رئیس جمهور به استان تا پیش از اتمام فصل تابستان شد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار