راه اندازی مرکز رشد تخصصی انرژی های نو در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62248
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۴ - ۸:۴۱
رئیس خدمات فنی پارک علم و فناوری قزوین خبر داد
شاخص : رئیس خدمات فنی و مهندسی پارک علم و فناوری امام خمینی قزوین، از راه‌اندازی مرکز رشد تخصصی انرژی‌های نو در قزوین خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، محمد حصیمی از راه‌اندازی مرکز رشد تخصصی انرژی‌های نو در قزوین خبر داد و اظهار کرد: با وجود مزیت های نسبی انرژی های بادی و خورشیدی بزودی مرکز تخصصی انرژی های نو و تجدید پذیر در قزوین راه اندازی می شود.

رئیس خدمات فنی و مهندسی پارک علم و فناوری امام خمینی قزوین تصریح کرد: مزیت قرار گرفتن قزوین در مسیر تونل بادی کشور و سرعت بالای آن که در ارتفاع ۶۰ متری از سطح زمین وجوددارد موجب شد تا این منطقه به عنوان پایلوت انرژی بادی کشور معرفی شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: به منظور تشویق مردم به استفاده از انرژی های پاک ۵۰ درصد هزینه های پنل های خورشیدی توسط دولت تامین می شود و خرید برق در ظرفیت های بالاتر به صورت تضمینی از سوی از دیگر سیاست های تشویقی این حوزه است.

حصیمی اعلام کرد: هم اکنون با راه اندازی ۸ توربین دو و نیم مگاواتی، تولید ۲۰ مگاوات برق در این نیروگاه بادی محقق شده است.

وی در انتها افزود: اولین نیروگاه بادی سال گذشته در منطقه کهک افتتاح شد و در بهمن ماه با پیش بینی تولید چهار هزار مگاوات برق در اسناد بالادستی و سیاست های ابلاغی توسعه کشور این استان به عنوان پایلوت تعیین شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار