Iranjb.ir

راه اندازی مرکز رشد تخصصی انرژی های نو در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62248
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۴ - ۸:۴۱
رئیس خدمات فنی پارک علم و فناوری قزوین خبر داد
شاخص : رئیس خدمات فنی و مهندسی پارک علم و فناوری امام خمینی قزوین، از راه‌اندازی مرکز رشد تخصصی انرژی‌های نو در قزوین خبر داد.
mehr-724e35b3-c5af-419f-b0d2-23dd462ed17f

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، محمد حصیمی از راه‌اندازی مرکز رشد تخصصی انرژی‌های نو در قزوین خبر داد و اظهار کرد: با وجود مزیت های نسبی انرژی های بادی و خورشیدی بزودی مرکز تخصصی انرژی های نو و تجدید پذیر در قزوین راه اندازی می شود.

رئیس خدمات فنی و مهندسی پارک علم و فناوری امام خمینی قزوین تصریح کرد: مزیت قرار گرفتن قزوین در مسیر تونل بادی کشور و سرعت بالای آن که در ارتفاع ۶۰ متری از سطح زمین وجوددارد موجب شد تا این منطقه به عنوان پایلوت انرژی بادی کشور معرفی شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: به منظور تشویق مردم به استفاده از انرژی های پاک ۵۰ درصد هزینه های پنل های خورشیدی توسط دولت تامین می شود و خرید برق در ظرفیت های بالاتر به صورت تضمینی از سوی از دیگر سیاست های تشویقی این حوزه است.

حصیمی اعلام کرد: هم اکنون با راه اندازی ۸ توربین دو و نیم مگاواتی، تولید ۲۰ مگاوات برق در این نیروگاه بادی محقق شده است.

وی در انتها افزود: اولین نیروگاه بادی سال گذشته در منطقه کهک افتتاح شد و در بهمن ماه با پیش بینی تولید چهار هزار مگاوات برق در اسناد بالادستی و سیاست های ابلاغی توسعه کشور این استان به عنوان پایلوت تعیین شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار