مسوولان با رویکرد جهادی برای ایجاد اشتغال تلاش کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 161861
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۲:۵۹
مسئول سازمان بسیج علمی استان قزوین:
شاخص : مسئول سازمان بسیج علمی استان قزوین گفت: مسوولان باید به منظور اشتغالزایی نگاه جهادی به برنامه ها داشته و تمامی انرژی خود را صرف این امر کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص ابراهیم حق وردیلو مسوول سازمان بسیج علمی استان قزوین در نشستی که پیش از ظهر امروز با حضور اصحاب رسانه در سالن شهید آوینی برگزار شد، با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به نام حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: مردم، مسوولان و کارآفرینان سهم به سزایی در تحقق این شعار دارند.

وی افزود: سازمان بسیج علمی با برقراری ارتباط با نخبگان، مراکز علمی و دانشگاه‌ها سعی در عملیاتی کردن این شعار دارد.

مسوول سازمان بسیج علمی استان بیان کرد: مسوولان باید به منظور اشتغالزایی نگاه جهادی به برنامه ها داشته و تمامی انرژی خود را صرف این امر کنند.

این مسوول تصریح کرد: مرکز رشد بسیج در راستای تقویت بنیه علمی بسیجیان نخبه و با هدف کاربردی کردن پژوهش‌ها راه اندازی شده است.

حق وردیلو با اشاره به عدم استفاده از بسیاری از پایان نامه‌ها، افزود: هدف ما کاربردی کردن بسیاری از پایان نامه‌ها در حوزه صنعتی و کشاورزی است اما مسوولان باید با جسارت بیشتری به بیان مشکلات واحدهای صنعتی بپردازند.

این مسوول تاکید کرد: حضور در نمایشگاه‌های داخل و خارج استان برای معرفی دستاوردهای نخبگان و مخترعین استان صورت می گیرد لذا نمایشگاه محصولات دانش بنیان به همین منظور در استان قزوین برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه برقراری پل ارتباطی بین مسئولان و جامعه نخبگان استان از اهداف سازمان بسیج علمی است، افزود: ما به عنوان رابط در این میان عمل کرده و در رشته‌های فنی، انسانی، پزشکی و کشاورزی نخبگان را شناسایی می کنیم.

مسئول سازمان بسیج علمی تصریح کرد: سایر پارک‌های علم و فناوری دارای مراحل سخت و طولانی برای پذیرش مخترعین هستند و مکانی برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان به شمار می‌روند نه صاحبان ایده لذا با محدودیت مکانی مواجه هستند.

این مسوول اضافه کرد: ما در مرکز رشد در تمامی مراحل از تبدیل ایده و نمونه اولیه به محصول و همچنین تجاری کردن آن همراه مخترعین هستیم.

۱۰۴محصول در نمایشگاه تولیدات دانش بنیان ارائه می‌شود

در ادامه این نشست محسن بلوکی، مدیر مرکز رشد بسیج علمی استان قزوین اظهار کرد: مراکز رشد به منظور ارائه خدمات، ایجاد فضای مناسب جهت تجاری کردن محصولات و دستاورهای تحقیقاتی و حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان ایجاد شده است.

وی افزود: در تمامی  کشور ۳۴ مرکز رشد بسیج  فعال هستند که  مرکز رشد استان قزوین به علت امکانات و فعالیت مخترعین یکی از ۳ مرکز مطرح کشور به شمار می رود.

مدیر مرکز رشد بسیج علمی استان قزوین با ببان اینکه مرکز رشد بازوی اجرایی مرکز علمی بسیج است، افزود: یکی از مهمترین وظایف ما شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارج استان برای به نمایش گذاشتن اختراعات مخترعین استان است

وی با بیان اینکه ۱۰۴محصول برای ارائه در نمایشگاه وجود دارد، افزود: ۸ محصول برای اولین بار در نمایشگاه رونمایی می‌شود و محصولات ارائه شده در این نمایشگاه متعلق به ۸۹ مخترع و محقق است.

این مسوول بیان کرد: دستگاه کنترل شیرهای خطوط گاز، تولید سولفات مس بدون نیترات، دستگاه ورزشی رزمی، تولید کیسه کلوستومی برای بیماران، تخت بیماران قطع نخاع و وبلچر از محصولات تولیدی توسط مخترعین است.

بلوکی با ببان اینکه ۱۴۰ مخترع آقا و ۴۰ مخترع خانم در مرکز رشد فعالیت دارند ، افزود: مخاطبان ما تنها بسیجیان نیستند و مرکز رشد در خدمت تمامی افرادی است که در جهت پیشرفت کشور فعالیت می کنند.

وی در پایان افزود: کارگاه‌های شیمی، مکاترونیک، نانو، نجاری و ماهیان آبزی به صورت کاملا رایگان در مرکز رشد واقع در شهرصنعتی قزوین در اختیار مخترعین قرار می گیرد.

انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار