راه‌اندازی واحد دیالیز بیمارستان ولایت قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57488
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۰۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خبر داد
شاخص : رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین از راه‌اندازی واحد دیالیز مرکز آموزشی درمانی ولایت با کمک های خیرین سلامت خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، منوچهر مهرام از راه‌اندازی واحد دیالیز مرکز آموزشی درمانی ولایت قزوین با کمک های خیرین سلامت خبر داد و اظهار کرد: این بخش در فضایی به وسعت ۱۰۰ مترمربع، دارای دو تخت دیالیز است و برای راه اندازی آن، ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین خاطرنشان کرد: پیش از این بیماران نیازمند به انجام دیالیز در مرکز آموزشی درمانی ولایت شهر قزوین، ناچار بودند به وسیله آمبولانس به سایر مراکز درمانی منتقل شوند.

این مسئول ادامه داد: با راه اندازی واحد دیالیز، بیماران بستری که بنا به تشخیص پزشک معالج نیاز به دیالیز پیدا می کنند، متحمل هزینه، هدر رفت وقت و هزینه های اضافی نخواهند شد.

مهرام عنوان کرد: این مرکز دارای ۱۱ درمانگاه تخصصی، بخش اورژانس و تحت نظر، هفت اتاق عمل، آندوسکوپی و کولونسکوپی و ۱۰ بخش بستری و بخش های تصویربرداری، آزمایشگاه و داروخانه است.

وی یادآورشد: بیمارستان ولایت ازجمله طرح های مصوب سفر مقام معظم رهبری به استان قزوین در سال ۸۲ بود که کار ساخت آن از سال ۸۴ در زمینی به مساحت ۵۵ هزار متر مربع در شهرک مینودر آغاز شد و در بهمن ماه سال ۹۰ به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار