راه اندازی ۲ ایستگاه دوچرخه سواری قزوین در عید فطر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61140
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۹:۵۸
استاندار قزوین خبر داد
شاخص : استاندار قزوین گفت: باید با برنامه ریزی لازم برای عید فطر حداقل 2 ایستگاه دوچرخه سواری در قزوین بهره‌برداری و راه‌اندازی شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در نشست خانه مشارکت مردم در سلامت با بیان اینکه ورزش همگانی نباید به قشرخاصی محدود شود، اظهار کرد: با توجه به زندگی ماشینی امروز نباید به سادگی از این موضوع گذشت.

استاندار قزوین با اشاره به ثبت روزانه ۷۰۰ هزار ترد در شهر قزوین، خاطرنشان کرد: ۶۷ درصد این جابه جایی با خودرو های شخصی و تاکسی صورت می گیرد و جای وسایل دیگر از جمله دوچرخه خالی است.

این مسئول اعلام کرد: میانگین استفاده از دوچرخه در ایران در سیستم حمل و نقل یک درصد است، درحالیکه این رقم در قزوین به ۶/۲ درصد می رسد و از این نظر قزوین جزء ۵ شهر اول کشور در زمینه دوچرخه سواری است.

روزبه ادامه داد: براساس سیاستگذاری‌ها و چشم انداز ترسیم شده، سهم دوچرخه در حمل و نقل از ۲٫۶ درصد در حال حاضر، باید به ۱۰ درصد برسد.

وی تاکید کرد: روند به گونه ای طی شده که امروزه شهر بدون ماشین قابل تصور نیست درحالیکه باید برای ترویج فرهنگ پیاده روی و دوچرخه سواری ، برنامه ریزی کرد.

استاندار قزوین با تاکید بر راه اندازی طرح دوچرخه سواری در قزوین، اضافه کرد: باید با برنامه ریزی و هماهنگی های لازم برای عید فطر حداقل دو ایستگاه دوچرخه سواری در قزوین بهره‌برداری و راه‌اندازی شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “راه اندازی ۲ ایستگاه دوچرخه سواری قزوین در عید فطر”

 1. جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي سراسر كشور گفت:

  دل‌نوشته‌ی کارکنان رسمی کارگری سازمان بهزیستی کشور در مورد تبدیل وضعیت
  در طی ماه‌های اخیر در خبرها آمده بود که مجلس به یک فوریت طرح تبدیل وضعیت استخدامی کارمندان «رسمی کارگری» به «رسمی پیمانی» رأی داده است و در این زمنیه هم دکتر احمد شوهانی، نماینده مجلس شورای اسلامی که از طراحان طرح فوق بوده، اظهار داشته که با تصویب نهایی این طرح، شغل جدیدی به وجود نمی‌آید و لذا بار مالی بر دولت تحمیل نخواهد شد.
  دکتر شوهانی همچنین خاطرنشان کرده که وضعیت فعلی کارمندان رسمی کارگری تبعیضی آشکار به حساب می‌آید، زیرا این افراد از تسهیلات و امتیازات بی‌بهره هستند در حالی که با اصلاح وضعیت‌شان می‌توانند از مزایای قانونی استفاده کنند.
  در این راستا هم جمعی از کارکنان رسمی کارگری ادارات دولتی همانند سازمان بهزیستی با ارسال نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بیان وضعیت فعلی خود و تبدیل وضعیت و استفاده از مزایای قانونی پرداخته‌اند.
  در بخشی از این نامه آمده است: «بسیاری از کارکنان سازمان بهزیستی کشور که به صورت رسمی کارگری مشغول فعالیت هستند، در طی سالیان اخیر توانسته‌اند با پیگیری و ادامه تحصیل موفق به کسب مدارک کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد شوند و در حال حاضر به عنوان نیروهای باتجربه و تحصیلکرده انجام وظیفه نمایند و این در حالی است که همانند کارکنان رسمی و پیمانی نتوانسته‌اند از حقوق و مزایای مدرک خود برخوردار شوند و تاکنون هیچ تغییری در احکام آنان لحاظ نگردیده است.
  طبق قانون کار می‌بایست احکام نیروهای تحصیلکرده تا گروه ۲۰ اعمال شود که متأسفانه چنین اتفاقی رخ نداده و حتی عده ای با مدرک کارشناسی هم حداکثر تا گروه ۱۰ ترقی پیدا کرده‌اند. همچنین پاداش عیدی کارکنان رسمی کارگری طبق قانون اداره کار می‌بایست حداقل دوبرابر تا ۳ برابر حقوق پایه پرداخت شود در صورتی که عیدی آنها مثل کارکنان رسمی کشوری می‌باشد و از مزایای سختی کار بر اساس ماده ۳۶ تبصره یک قانون کار برخوردار شوند که متأسفانه در حال حاضر خبری نیست و این کارکنان از هر دو قانون استخدامی خدمات کشوری و قانون کار محروم هستند…
  لازم به ذکر است که کلیه کارکنان رسمی کارگری از ۱۸ سال به بالا سابقه دارند و با توجه به اخذ مدرک دانشگاهی در صورت تبدیل وضعیت می‌توانند به عنوان یک نیروی باتجربه در پست‌های حساس سازمانی خدمت کنند و از مزایای قانونی برخوردار شوند و وضعیت نیروی انسانی بهزیستی کشور نیز بهبود خواهد یافت. در صورت تبدیل وضعیت هم طبق قانون کشوری پرداخت ۲۳ درصد کارفرما هم حذف خواهد شد..
  کارکنان رسمی کارگری سازمان بهزیستی در پایان یادآور شده‌اند: اکنون با توجه به مطرح شدن طرح یک فوریتی تبدیل وضعیت استخدامی کارمندان «رسمی کارگری» به «رسمی یا پیمانی» که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و هم‌اکنون در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی بوده، امیدواریم که نمایندگان عزیز با نگاه پرمهر و با رأی مثبت خود در تصویب نهایی این طرح، موجبات رضایت حق‌تعالی و خرسندی و احقاق حق کارکنان زحمتکش رسمی کارگری را فراهم نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار