راه اندازی ۴ مدرسه سبز در استان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60644
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۸
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اعلام کرد
شاخص : مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: در حال حاضر 4 مدرسه سبز به صورت پایلوت در استان راه اندازی شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، صدرالدین علیپور از راه اندازی چهار مدرسه سبز در استان قزوین خبر داد و اظهار کرد: استفاده از انرژی‌های پاک و نو همچون انرژی خورشیدی و بادی به جای استفاده از سوخت‌های فسیلی و آشنایی دانش‌آموزان با این منابع از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی مدارس سبز است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین با اشاره به نقش دانش آموزان در ترویج موضوعات زیست محیطی به خانواده ها، بیان کرد: این مدارس طبق تفاهم چهار جانبه آموزش و پرورش، شهرداری، محیط زیست و بنیاد بین المللی آموزش های محیط زیست FEE مجری طرح بین المللی مدارس سبز در ایران، فعالیت می کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر چهار مدرسه به صورت پایلوت در استان راه اندازی شده است، گفت: فرهنگ سازی در بخش محیط زیست، یکی از ارکان اساسی در امر حفظ محیط زیست است و ساختن ریشه های فرهنگی در پایه ای ترین بستر آموزش،ضروری‌ترین نیاز جامعه است.

در حال حاضر ۴۰ هزار مدرسه سبز در دنیا وجود دارد که از این تعداد ۲۷ مدرسه در کشور فعالیت می کنند و چهار مدرسه نیز در قزوین هستند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “راه اندازی ۴ مدرسه سبز در استان قزوین”

  1. امیران گفت:

    جناب آقای مدیر کل اگر راست میگویی و حفظ محیط زیست برای شما ارزش دارد از آتش زدن آشغالهای باقی مانده از شنبه بازار مینودر در بیمارستان ولایت(تر و خشک ) در آخر شب توسط شرداری جلک گیری کنید . البته اگر جرات دارید با شهرداری درگیر شوید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار