ایران جانبی

نمایندگان یازدهمین دوره مجلس در استان قزوین مشخص شدند+ اسامی و گرایش‌ها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 203095
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۸:۲۶

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ۸ صبح امروز در سراسر کشور آغاز شد.

این فرایند در استان قزوین هم همزمان با سراسر کشور از ساعات اولیه صبح امروز آغاز شده به طوری که شاهد صف‌های طولانی برای رای ریزی در شعب مختلف این استان هستیم.

امروز مردم استان قزوین بار دیگر به صحنه آمدند تا برگ زرین دیگری را در تاریخ کشور به ثبت برسانند.

طبق اطلاعیه شماره (۱۷) وزارت کشور علاوه بر شناسنامه، به همراه داشتن کارت ملی یا شماره ملی ضروری است و همچنین طبق آخرین اطلاعیه نیز استفاده از استامپ(ثبت اثر انگشت با جوهر) اختیاری است‌.

آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین اولین شخصیت در استان است که برای شرکت در انتخابات در صف طویل در مسجد امام خمینی(ره) قزوین حضور یافتند.

در انتخابات شرکت می‌کنم تا تیری در قلب دشمن باشم

یکی از افراد حاضر در شعبه اخذ رای مسجد محمد رسول الله اظهار کرد: شرکت در انتخابات وظیفه شرعی، عرفی و مدنی بوده و همچون تیری است که به قلب دشمن اصابت می‌کند، مردم ما همواره در آزمون‌های خود موفق عمل کرده و امروز نیز اگر افراد نسبت به نظام و انقلاب احساس تکلیف ملی می‌کنند باید در انتخابات شرکت کرده و سرنوشت خود را رقم بزنند.

وی ادامه داد: باتوجه به تورم، تحریم‌ها و تهدیدات دشمن در وضعیت اقتصادی مطلوبی قرار نداریم این موضوع به معنای عدم حضور در انتخابات نیست و رای دادن قبول کردن نظام جمهوری اسلامی و ولایت بوده و به داشتن مجلس قوی کمک می‌کند که آن‌ها می‌توانند اقتصاد را به سمتی هدایت کنند که استقلال را حفظ، کرده و بر تولید ملی تاکید کنند.
این شهروند قزوینی ابراز کرد: مطالبه من از نماینده داشتن تعهد به نظام اسلامی، ولایت و طراحی قانونی است که با آن معیشت و اقتصاد که با بحران مواجه است بهبود پیدا کند، در این راستا تاکید بر داشته‌های داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است.

دقایقی پیش علی فرخزاد رئیس هیئت بازرسی ستاد انتخابات استان قزوین در این ستاد حضور پیدا کرد.

هدایت الله جمالی پور دومین شخصیت و مسئول استان قزوین است که اکنون برای رای گیری در مسجد محمد رسول الله قزوین پای صندوق رای حاضر شد.

اصحاب رسانه هم به جمع رای دهندگان پیوستند

جمعی از اصحاب رسانه استان قزوین هم دقایقی پیش در مسجد محمد رسول الله به صف طویل رای گیری پیوستند.

۹۹ درصد شعب استان فعال است/ مشارکت بیش از ۸۰ هزار قزوینی تا این لحظه

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، اسدالله حمزه‌ای در ستاد انتخابات استان قزوین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۱۰۴۰ شعبه اخذ رای در سطح استان داریم که ۷۸۵ شعبه ثابت و ۲۵۵ شعبه سیار است.

وی افزود: خوشبختانه در سطح استان راه عبوری تمام شعب ما باز است به طوری که تاکنون ۹۹ درصد شعب ما آنلاین است و تنها۱۰شعبه آفلاین بوده یعنی ۱۰۳۰ شعبه فعال هستند و خودروها برای اخذ رای به مناطق اعزام شدند.

دبیر ستاد انتخابات استان قزوین با بیان اینکه اخذ رای در مراکز نظامی به صورت سیار است، گفت: اعلام نتایج شعب به نحوه عملکرد مسئولان هر شعبه بستگی دارد که اطلاعات را تجمیع کنند و ما به طور لحظه‌ای سامانه را رصد می‌کنیم.

این مقام مسئول بیان کرد: میزان مشارکت استان قزوین تا ساعت ۱۱:۲۰ امروز ۹ درصد بوده که بیش از ۸۰ هزار نفر رای دادند که با انتخابات دوره قبل ریاست جمهوری برابری می‌کند و خوشبختانه عقب نیستیم و مردم پای کار آمدند.

صحت خرید و فروش رای تایید نشده است

حجت الاسلام نورالله قدرتی اظهار کرد: سلامت انتخابات بسیار ارزشمند و قابل قبول است، البته تخلفاتی نیز وجود داشت که طی آن یک مدیر و ۲۰ نفر از طرفداران کاندیداها بازداشت شده‌اند که ممکن است با بررسی وضعیت توسط دستگاه قضا تا پایان امروز آزاد شوند.

این مسئول قضایی عنوان کرد: یک دستگاه اتوبوس نیز از سمت کرج برای رای دادن به یک کاندیدا عازم استان بوده که اتوبوس توقیف و مسافران به مبدا بازگشته شدند.

وی افزود: طرفداران رقبا درباره خرید و فروش رای با ما تماس می‌گیرند که با بررسی صحت بیشتر آن‌ها تایید نشده ات و بیشترین تخلفات درباره تبلیغات و خرید و فروش رای بود و شعبه خاصی برای آن درنظر گرفته شده است.

قدرتی اذعان کرد: در مجموع سلامت در انتخابات وجود داشت و گاها شاهد اختلافات حقوقی بودیم که با پیگیری حل شد و شرایط موجود بسیار امیدوار کننده است.

وی با اشاره به ارکان انتخابات گفت: در انتخابات چهار رکن اساسی وجود دارد که مشارکت حداکثری نخستین آن‌هاست، در این راستا مردم با هر نگاه سیاسی، قومی، قبیله‌ای و مذهبی که فرزند جمهوری اسلامی هستند باید پای صندوق‌های رای باشند؛ زیرا سربلندی و عزت کشور ربطی به قومیت‌ها ندارد و برای اینکه مشت محکمی بر دهان یاوه گویان بزنند در انتخابات حضور پیدا می‌کنند.

از دو خبرنگار شکایت شد

رئیس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: سلامت رکن دوم در انتخابات است، امروز ۲۰هزار نفر در روند انتخابات مشغول به فعالیت هستند و موارد گزارش شده به طور آنلاین پیگیری می‌شود، همچنین خود مردم نیز ناظر هستند و در سلامت انتخابات کمک می‌کنند.

وی عنوان کرد: رقابت رکن سوم و امنیت رکن چهارم در انتخابات است که هر دوی این‌ها در استان موجود است و در این دوره حتی در حوزه‌های حساس هیچ گونه درگیری گزارش نشده و امنیت کامل برقرار است که این امر شایسته تقدیر است.

این مسئول قضایی درباره خبرنگاران بازداشت شده بیان کرد: دو خبرنگار دارای شاکی خصوصی هستند که یکی از کاندیداها از آن‌ها شکایت کرده و موضوع درحال بررسی است و بناست ساعت پنج امروز به دادسرا مراجعه کرده و شرایط و دلایل و روند قانونی طی شود.

تخلفات انتخاباتی استان نگران کننده نیست

دادستان عمومی و انقلاب قزوین عنوان کرد: براساس بخشنامه‌ای که ابلاغ شده نیز دادستانی در دو حوزه پیشگیری از جرایم و تخلفات ورود کرده که موضوعات مختلفی در این زمینه مطرح شده است.

قاسمی ابراز کرد: کارگروه فضای مجازی را داشتیم که در بسیاری از موضوعات ورود کرده و در بخش دیگر هم تشکیل شعب و دادسرای خاص را داریم که در سایر شهرستان‌ها این تمهیدات دیده شده است که شعب بازرسی و دو شعبه بازپرسی داریم.

این مقام قضایی استان قزوین تصریح کرد: در زمینه تخلفات انتخاباتی گزارش‌هایی داشتیم که در این زمینه پرونده‌هایی تشکیل شده و روند پیگیری آن در حال انجام است.

وی ادامه داد: تعداد پرونده‌ها انگشت شمار است که بیشتر امروز تشکیل شده و قریب به ۲۰ نفر پرونده قضایی تشکیل شده که این تعداد نگران کننده نیست و در سرنوشت انتخابات تاثیرگذار نخواهد بود اما بلاخره یک پرونده هم زیاد است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با بیان اینکه روند رسیدگی به پرونده‌ها اطلاع رسانی می‌شود، اذعان کرد: تعدادی از متخلفین را در قزوین و بوئین زهرا تحت نظر داریم چراکه این افراد امروز مرتکب جرم شدند و هنوز در جریان انتخابات هستیم که به مرور به این تخلفات رسیدگی می‌شود.

قاسمی تاکید کرد: افراد متخلف از سه طریق شاکی خصوصی، قوه قضائیه و بخشی دیگر هم گزارش مراجع نظارتی احراز شدند؛ سعی کردیم در فضای بی‌طرفانه مردم آرا خود را به صندوق بیندازند.

نتایج قطعی شمارش آرا در حوزه‌های انتخابیه استان قزوین اعلام شد

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص؛ درباره اعلام نتایج شمارش آرای انتخابات اظهار کرد: شمارش آرای سه حوزه با تأیید هیئت نظارت به ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام شده است.

وی بیان کرد: در حوزه انتخابیه شهرستان بویین زهرا و آوج از مجموع ۷۴ هزار و ۶۳۱ رأی مأخوذه روح الله عباسپور با ۳۷ هزار و ۵۸۹ رأی بیشترین رأی را به خود اختصاص داده است.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین تصریح کرد: همچنین در حوزه انتخابیه تاکستان از مجموع ۶۹ هزار و ۹۴۷ رأی مأخوذه رجب رحمانی با کسب ۲۶ هزار و ۴۵ رأی حائز اکثریت آرا شد.

حبیبی اذعان کرد: با شمارش آرای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه قزوین، البرز و آبیک، فاطمه محمدبیگی و لطف الله سیاهکلی حائز اکثریت آراء شدند.

وی ابراز کرد: از مجموع ۲۲۳۴۳۶ رأی مأخوذه صحیح فاطمه محمدبیگی با کسب ۱۰۸۹۲۴ رأی به عنوان نماینده اول، حائز اکثریت آراء شد.

این مقام مسئول افزود: لطف الله سیاهکلی نیز با کسب ۸۳۵۵۵ رأی به عنوان منتخب دوم حوزه انتخابیه، قزوین، آبیک و البرز حائز اکثریت آراء شد.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین در پایان عنوان کرد: در استان قزوین ۹۲۵ هزار و ۴۷۹ نفر واجد شرایط رأی دادن بودند که ۴۴ هزار و ۳۱۳ نفر رأی اولی بودند.

آخرین نتایج شمارش آراء انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان قزوین در “تعداد حوزه‌های انتخابیه استان” حوزه انتخابیه، به شرح زیر اعلام می‌شود.

 

آخرین نتایج غیر رسمی شمارش آرا به شرح زیر است؛

  1. حوزه انتخابیه قزوین، البرز و آبیک
ردیف نام کاندیدا تعداد رای قطعی/غیرقطعی گرایش سیاسی
۱ فاطمه محمدبیگی ۱۰۸۹۲۴ قظعی اصولگرا
۲ لطف الله سیاهکلی ۸۳۵۵۵ قطعی اصول گرا

مجموع آراء

میزان مشارکت حوزه:

برنده:

  1. حوزه انتخابیه آوج و بوئین زهرا
ردیف نام کاندیدا تعداد رای قطعی/غیرقطعی گرایش سیاسی
۱ روح الله عباسپور ۳۷۵۸۹ ق اصول گرا

 

 

  1. حوزه انتخابیه تاکستان
ردیف نام کاندیدا تعداد رای قطعی/غیرقطعی گرایش سیاسی
۱ رجب رحمانی
۶۹۹۴۷
قطعی اصولگرا

مجموع آراء

میزان مشارکت حوزه:

برنده:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار