رتبه نخست قزوین در تولید روزانه شیر در کشور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60624
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۲
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اعلام کرد
شاخص : معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: قزوین رتبه نخست میزان تولید روزانه شیر در کشور را به خود اختصاص داد.

گزارش سرویس اقتصادی شاخص، حاج سید‌جوادی با بیان اینکه استان قزوین رتبه نخست میزان تولید روزانه شیر در کشور را به خود اختصاص داد، اعلام کرد: براساس آمارهای بدست آمده در مراکز تولید شیر استان، در سال گذشته بیش از ۴۸۰ هزار تن شیر در استان قزوین تولید شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه با اجرای طرح‌ها و برنامه‌های عملیاتی، میزان تولید شیر افزایش می‌یابد، اظهار کرد: سرانه مصرف شیر در دنیا سالانه ۳۰۰ کیلوگرم است این در حالی است که سرانه مصرف شیر در ایران در طول یک سال ۱۱۰ کیلوگرم است که مدیران و مسئولان باید تدابیر لازم در زمینه افزایش میزان مصرف شیر را در کشور و به ویژه استان قزوین افزایش دهند.

این مسئول با اشاره به تعداد واحدهای دامی فعال در استان قزوین تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۱۷۰ واحد دامی با ۳۵ هزار راس گاو صنعتی و ۲۳ هزار راس گاو سنتی در استان فعالیت و شیر مصرفی شهروندان را تولید می‌کنند.

سیدجوادی یادآور شد: تاکنون پروانه تاسیس بیش از ۲۷۰ هزار واحد تولید شیر با ظرفیت نگهداری بیش از ۲۷ هزار راس گاوشیری در استان صادر شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار