رجعت به فرهنگ غلط گذشته راهی برای نفوذ/ دشمن با تسلط تدریجی به دنبال نفوذ فرهنگی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 91919
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۳:۴۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان:
شاخص : مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به اینکه دشمن برای نفوذ در فضای فرهنگی از طبخ قورباغه‌ای استفاده می‌کند، گفت: دشمن با تسلط تدریجی به دنبال نفوذ فرهنگی و اعتقاد مردم است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت‌الاسلام علی نعمت الهی در همایش تکنولوژی نفوذ در فتنه ۸۸ که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی زمانی که جامعه در یک فضای آلوده فرهنگی به سر می‌برد به وقوع پیوست.

این مسئول با اشاره به اختلافات طبقاتی به عنوان یکی از نظریه های انقلابی  خاطرنشان کرد: نظریه های استبدادی، توطئه و ایدئولوژی از دیگر نظریه‌های انقلابی هستند و از دیدگاه شهید مطهری عنصر ایدئولوژی به عنوان مهم‌ترین عامل است چون در باورها و اعتقادات مردم اثر می‌گذارد.

نعمت الهی با تاکید بر دورغین بودن تفکرات مختلف ابراز کرد: مکتب‌های متعدد با چالش های مختلفی همراه بوده اما انقلاب اسلامی با یک ماهیت دینی و مذهبی به میدان آمد و با همه مقابله کرد.

وی با بیان این‌که در بعضی مطالب از انقلاب اسلامی به عنوان یک دین خیزش گر یاد شده است، عنوان کرد: دین شیعه ریشه در تفکرات عاشورایی و ظلم ستیزی دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به مقوله حجاب در آئین یهود و مسیح استدلال کرد: آنان معتقد بودند که زن در جامعه حضور نداشته باشد و در پشت حائل بماند اما اسلام زنان را از پستوی خانه‌ها به میدان اجتماع آورد  تا بانوان با رعایت پوشش در اجتماع مشارکت کنند.

این مسئول تصریح کرد: با ظهور انقلاب اسلامی تلنگری به دنیای خفته زده شد و ماهیت سیاسی را برهم زد و وجود خداوند را به عنوان شاهد عالم به تمام دنیا مصادره کرد.

نعمت الهی با اشاره به مسئله رهبری به عنوان مهمترین بخش نهضت انقلاب افزود: رهبری مهمترین نقش را برای گره زدن مردم با عقاید و باورهایشان دارد چرا که امروز دشمن می‌خواهد ریشه رهبری و ولایت را تضعیف کند تا بتواند در عقاید و باورهای مردم نفوذ کند.

وی با تاکید بر نفوذ افراد فرصت طلب و رجعت به فرهنگ غلط گذشته هشدار داد: دشمن در تلاش است که با رجعت به فرهنگ گذشته از طریق ماهواره‌ها و شبکه های مجازی به راحتی تجمل پرستی و تبعیض را به مردم ایران تحمیل کند.

نعمت الهی با اشاره به خستگی و ناامیدی نیروهای انقلابی و ناتوانی از انتقال ارزشهای انقلاب به عنوان دیگر آفت ها گفت: مدیریت ادراکات، احساسات، تحریکات و تصمیمات از عناصر فرهنگی هستند که دشمن قصد رسوخ بر آنان را دارد.

وی با اشاره به اینکه دشمن برای نفوذ در فضای فرهنگی از طبخ قورباغه‌ای  استفاده می‌کند، گفت: دشمن با تسلط  تدریجی بر نفوذ فرهنگی، باور و اعتقاد مردم را تغییر می دهد تا بتواند به اهداف خود برسد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار