ردصلاحیت ۲۷ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89668
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۹
رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان قزوین خبر داد:
شاخص : حجت الاسلام علی قابل گفت: در حوزه انتخابیه قزوین از 97 نفر ثبت نام کننده 32 نفر تائید شدند و 27 نفر رد صلاحیت، 2 نفر انصراف و 36 نفر عدم احراز شدند.

شاخص نیوز : حجت الاسلام علی قابل، رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان قزوین صبح امروز با اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها در سه حوزه انتخابیه قزوین، بوئین زهرا و اوج و تاکستان گفت: در حوزه انتخابیه بوئین زهرا و آوج از ۳۴ نفر اقدام به ثبت نام کرده‌اند که ۱۴ نفر تائید صلاحیت شده اند و ۱۱ نفر عدم احراز و ۸ نفر هم رد صلاحیت شده و یک نفر هم انصراف داده است.

این مسئول ادامه داد: در حوزه انتخابیه تاکستان از مجموع ۲۲ نفر ثبت نام کننده، ۱۳نفر تائید صلاحیت شده اند و ۳ نفر عدم احراز و یک نفر هم انصراف داده است و ۵ نفر رد صلاحیت شده اند.

وی به بیان نتایج بررسی صلاحیت‌ها در حوزه قزوین اشاره کرد و گفت: در این حوزه از ۹۷ نفر ثبت نام شده ۳۲ نفر تائید شدند و ۲۷ نفر رد صلاحیت، ۲ نفر انصراف و ۳۶ نفر عدم احراز شدند.

قابل اذعان کرد: اسامی افراد تائید یا رد صلاحیت‌ها و عدم احرازها به فرمانداری‌ها اعلام شده است و آنها طی نامه‌ای این افراد را مطلع می‌کنند تا در صورت اعتراض پیگیری داشته باشند، اعلام اسامی بررسی صلاحیت‌ها به رسانه‌ها نوعی تبلیغ برای کاندیداها می‌شود.

رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان قزوین درباره نتایج بررسی خبرگان رهبری گفت: زمان قانونی بررسی صلاحیت‌های خبرگان رهبری ۲ هفته زمان باقی مانده است.

این مسئول درباره آغاز زمان تبلیغات کاندیداها عنوان کرد: مدت شروع تبلیغات نامزدها برای نمایندگی مجلس هشت روز پیش از شروع زمان رای گیری است یعنی از ۲۹ بهمن ماه سال جاری تا ۲۴ ساعت قبل از زمان رای گیری در ۷ اسفندماه.

وی تاکید کرد: در خارج از زمان تعیین شده برای تبلیغات کسی اجازه این کار را ندارد که دستگاه قضا، قاضی ویژه و نیروی انتظامی و هیئت اجرایی و نظارت تخلفات را رصد می‌کنند.

قابل تصریح کرد: بررسی‌ها نشان داد رد صلاحیت‌ها برخلاف هجمه‌های قبل آنچنان هم گسترده نبود و افراد رد شده کمتر از تائید صلاحیت شده‌ها هستند.

وی گفت: تعدادی از این افراد نقص مدارک داشتند و برخی نیز از دوره های قبل رد شده بودند و با اطلاع با تائید نشدن خود دوباره امسال هم ثبت نام کردند در صورتی که در رفتار و عملکرد خود تغییری نداده بودند و مخالف خوانی‌های آنها همچنان ادامه داشت.

رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبات قزوین در پایان ابراز کرد: عده‌ای هم که جزء عدم احرازها بودند باید کاری می‌کردند تا شورای نگهبان صلاحیت آنها را برای نمایندگی تشخیص دهد، شناخت یک فرد فقط شناساندن شناسنامه‌ای نیست، اگر صلاحیت هر فردی برای نمایندگی مجلس در شورای نگهبان احراز نشود وی را تائید نمی‌کند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار