رزمایش مدافعان حریم ولایت در قزوین برگزار می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 117787
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۰۳
فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع):
شاخص : فرمانده سپاه ناحیه امام حسن (ع) از برگزاری رزمایش مدافعان حریم ولایت با حضور گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر در شهرستان قزوین خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سرهنگ داوود بهرامی فرمانده سپاه ناحیه امام حسن (ع) قزوین صبح امروز در نشست خبری که به مناسبت رزمایش مدافعان حریم ولایت در سالن جلسات این ناحیه برگزار شد، با اشاره به اینکه در روز ۱۳ آبان سه اتفاق مهم تاریخی رخ داده است، اظهار کرد: امام خمینی (ره) در مسئله کاپیتولاسیون زورگویی رژیم ستم‌شاهی و پایمال شدن عزت و بزرگی ملت ایران را برنتابیدند و با فریادی رسا به افشاگری پرداختند که موجب تبعید ایشان در ۱۳ آبان شد.

وی با بیان اینکه نتیجه روشنگری‌های امام راحل پیروزی انقلاب اسلامی بود، افزود: کشتار دانش آموزانی که در این روز به حمایت از امام (ره) و انقلاب به خیابان‌ها آمدند، از دیگر وقایع فراموش نشدنی ۱۳ آبان است.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن (ع) ادامه داد: این حرکت دانش آموزان نشان از حماسه آفرینی آنان در هر زمانی دارد؛ حضور ۵۵۰ هزار دانش آموز در دفاع مقدس نمونه بارزی از ولایت‌مداری و در صحنه بودن نوجوانانو جوانان این مرز و بوم  است.

بهرامی با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان در سیزدهم آبان سال ۵۸ افزود: به فرموده امام خمینی (ره) این اتفاق انقلابی دوم بود، اگر در این روز دانشجویان بصیر و انقلابی به میدان نمی‌آمدند و سفارت آمریکا که لانه‌ای برای جاسوسان و حمایت از طاغوتیان بود را تسخیر نمی‌کردند انقلاب اسلامی پابرجا نمی‌ماند.

وقایع ۱۳ آبان روحیه استکباری آمریکا را ثابت می‌کند

وی عنوان کرد: وقایع ۱۳ آبان روحیه استکباری آمریکا را ثابت کرد و امروز مهم‌ترین مسئله نفوذ دشمن است که باید با ولایت مداری و همدلی بتوانیم دست زیاده خواهان را از جمهوری اسلامی ایران کوتاه کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن (ع) تصریح کرد: برای تبدیل شدن به قدرت جهانی به مولفه‌های زیادی نیازمند هستیم که مهم‌ترین آن قدرت علمی، اقتصادی و نظامی است که باید در تمام زمینه‌ها خود را تقویت کنیم.

بهرامی ادامه داد: در زمینه قدرت نظامی بالاترین مولفه برای هرکشور نیروی انسانی است و ما تنها به بعد نظامی آن نمی‌پردازیم بلکه نیروهای ما باید به سلاح ایمان و اعتقاد هم مجهز باشند و در این راستا در تمرینان نظامی حلقه‌های صالحین، نشست‌های بصیرتی، دینی و عقیدتی هم برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بسیج، مرکزی برای همدلی و اتحاد نیروهای مردمی در هر زمان است تاکید کرد: ملت قهرمان ایران با گرامیداشت ۱۳ آبان به دشمنان می‌گویند همواره تا آخرین نفس قاطعانه مقابل زورگویی‌های استکبار جهانی به ویژه آمریکا جنایت‌کار ایستادگی خواهند کرد.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) با اشاره به برگزاری رزمایش مدافعان حریم ولایت در قزوین گفت: این رزمایش با حضور ۴ گردان بیت‌المقدس در روزهای ۱۳ و ۱۴ آبان‌ماه در منطقه عمومی باراجین و یک رزمایش نیز ویژه خواهران در روز ۲۰ آبان ماه برگزار خواهد شد.

بیش‌از ۱۵۰۰ نفر نیروی عملیاتی در رزمایش مدافعان حریم ولایت حضور دارند

بهرامی افزود: در رزمایش مدافعان حریم ولایت بیش‌از ۱۵۰۰ نفر نیروی عملیاتی از حوزه‌های مقاومت شهر قزوین حضور دارند و این رزمایش به طور سراسری و همزمان در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود.

وی در ادامه گفت: هدف از برگزاری این رزمایش ساماندهی و آموزش رزمی به منظور حفظ و انسجام گردان های الی بیت المقدس برای دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی و مقابله با تهدیدهای دشمنان است.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) افزود: صبحگاه رزمایش بزرگ مدافعان حریم ولایت ساعت ۸ صبح روز ۱۳ آبان در محل سپاه ناحیه امام حسن (ع) با حضور مسئولین استان برگزار و پس از آن در تجمع همگانی روز استکتبارستیزی در خیابان سپه ادامه خواهد داشت.

بهرامی با بیان اینکه شعار امسال روز ۱۳ آبان ” آمریکا، دیوار در حال فرو ریختن است از تکیه به آن پرهیز کنید” است، گفت: با حفظ آمادگی و افزایش بنیه دفاعی و رزمی همواره آماده مقابله با تهدیدهای دشمنان هستیم.

وی در پایان از عموم مردم برای شرکت در این تجمع و برگزاری هرچه باشکوه تر آن دعوت کرد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار