ایران جانبی

رسالت اصلی رسانه ملی روشنگری است/ بیان واقعیت‌ها در سریال «گاندو» به مذاق عوامل نفوذ خوش نیامد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 191885
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
کارشناس مسائل سیاسی:
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه بیان واقعیت‌ها در سریال "گاندو" به مذاق عوامل نفوذ خوش نیامد، گفت: اگر بودجه صدا و سیما دولتی نباشد بدون شک می‌تواند مستقل‌تر عمل کند چراکه شفاف سازی رسالت اصلی صداوسیما و رسانه ملی است.

مرتضی امیری نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به محدودیت بودجه صداوسیما از سوی دولت، اظهار کرد: این مسئله به موضوع پروژه نفوذ و واکنش دولت نسبت به روشنگری‌هایی که در سریال گاندو درباره جاسوسی‌ها صورت گرفت، اتفاق افتاد.

وی افزود: متاسفانه برخی از مسئولین دست در پروژه نفوذ دارند و جزو افرادی هستند که در بحث تحریم‌ها و مسائل اقتصادی به دشمن گرا می‌دهند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: عوامل داخلی و خارجی نفوذ با یکدیگر چفت هستند به گونه‌ای که وقتی تحریم‌های مرحله دوم آغاز می‌شود نیز یکدفعه می‌بینیم که در داخل شوکی در بحث گران شدن بنزین اتفاق می‌افتد.

امیری نژادادامه داد: اگر پروژه نفوذ در برخی عوامل دولت وجود نداشت بدون شک با دست پرتری وارد می‌شدند و در روشنگری کوتاهی نمی‌کردند اما می‌بنیم که روشنگری‌ها که در یک سریال اتفاق می‌افتد را برنمی‌تابند.

یکی از ضعف‌ها نیز دولتی بودن بودجه صداوسیما است

وی ابراز کرد: بسیاری از بخش‌های سریال گاندو باتوجه به فشارهایی که بود، سانسور شد که واکنش‌‎هایی را در پی داشت؛ یکی از ضعف‌ها نیز دولتی بودن بودجه صداوسیما است.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه بیان واقعیت‌ها در سریال “گاندو” به مذاق عوامل نفوذ خوش نیامد، اضافه کرد: اگر بودجه صدا و سیما دولتی نباشد بدون شک می‌تواند مستقل‌تر عمل کند چراکه شفاف سازی رسالت اصلی صداوسیما و رسانه ملی است.

امیری نژاد تصریح کرد: رسالت صداوسیما بیان واقعیت‌های موجود است نه اینکه بخواهند با پرداخت بودجه، آن را محدود کرده و مانع از پخش برنامه‌های روشنگری شوند.

وی افزود: اگر بودجه صداوسیما مستقل شود نیز بهتر و با دست بازتر می‌تواند به رسالت خود که بیان و تبیین واقعیت‌ها است عمل کند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار