رسالت بانوان در ایجاد جامعه بانشاط و معنوی بیش از دیگران است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55500
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۳:۲۰
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با اشاره به نقش زنان در خانواده و جامعه گفت: رسالت بانوان در ایجاد جامعه بانشاط و معنوی بیش از دیگران است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت‌الاسلام عبدالکریم عابدینی پیش از ظهر امروز در همایش جشن کوثر که به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) در حسینیه شهید مطهری سپاه قزوین برگزار شد با اشاره به برکت وجود حضرت زهرا(س) اظهار کرد: اخلاق ما باید اخلاق فاطمی باشد.

وی به مشکلات روحی مردم اشاره کرد و اذعان داشت: یاس و ناامیدی مهم‌ترین دلیل بهم ریختن آرامش زندگی‌هاست که در میان جامعه زنان بیشتر از مردان نشان می‌دهد و به واقع مشکل فراگیر و خطرناکی است که عوامل فراوانی دارد همانند بیکاری، اعتیاد و غیره.

امام جمعه قزوین افزود: قطع‌یقین مسائل بین‌المللی در بروز مشکلات و چالش‌های اجتماعی مؤثر است اما نباید فراموش کنیم که در مقابل این سختی‌ها وجود پربرکت حضرت زهرا(س) و اصل دعا و نیایش را داریم که باید شکرگزار این نعمت‌ها باشیم.

عابدینی با بیان اینکه اجازه ندهیم قرآن مهجور بماند، خاطرنشان کرد: نباید بین خود و قرآن دیوار بکشیم هر قدر فاصله ما با قرآن و اهل‌البیت(ع) بیشتر شود برکت در زندگی ما کم‌تر می‌شود و آرامش را از دست خواهیم داد.

وی ادامه داد: بعضی‌ها اصل ارتباط و پیوند با قرآن و ائمه را می‌دانند اما دانستن بدون عمل تاثیری نداشته و دردی را درمان نمی‌کند برای درمان آن خداوند به ذکر اشاره می‌کند؛ ذکری که همراه با فهم باشد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین یادآورشد: خداوند می‌فرمایند که هر کس با ذکر ما زندگی نکند ( زندگی او با قرآن و فاطمه(س) و دین هماهنگ نیست و همیشه  با خدا ارتباط ندارد) و دارای زندگی سخت خواهد بود و شیرینی زندگی را نمی‌چشد.

 عابدینی با بیان اینکه چه کنیم که شیرینی زندگی را بچشیم، گفت: در کلام خداوند تاکید می‌شود که نماز را در زندگی‌ات جدی بگی رتا اینکه نام و یاد من در زندگی تو آشکار شود؛ از تشنگی روح رهایی یابی.

امام جمعه قزوین در ادامه عنوان کرد: حج یعنی ذکر (در حج هم خیلی چیزها می‌آموزیم) از نگاه قرآن کریم دفاع از دین و جهاد هم ذکر است وقتی از ذکر استفاده کردیم خداوند بیان می‌کند که شما نجات یافتید و آن‌ها  که به واقع ایمان آوردند دل‌هایشان آرام می‌گیرد.

این مسئول با تاکید بر اینکه استرس بدترین درد بوده و درمان آن تنها یاد و ذکر خداوند است، ابراز کرد: هرگاه بنده‌ای اهل ذکر و ایمان باشد خداوند متعال آن‌ها را به صورت خاصی صدا می‌کند (یا ایتها‌النفس‌المطمئنه) یعنی خوش آمدید ای بندگان با لیاقت و شایسته که از قرآن نهایت استفاده را کردید.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: کسانی می‌توانند به این دعوت لبیک گویند که دل‌هایشان به آرامش رسیده است.

عابدینی در پایان گفت: خانمی که مادر یک خانواده است اگر آرامش داشته باشد همسر و فرزندانش آرامش خواهند داشت، خا‌نم‌ها باید آرامش معنوی را در خود ایجاد کنند که جامعه با نشاطی داشته باشیم، رسالت بانوان و مادران بیش از دیگران بوده چراکه در این صورت است که می‌توانیم زندگی هماهنگ با زندگی ائمه داشته باشیم.

انتهای پیام/۷۰۰/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار