رسانه‌های انقلابی باید جریان ساز و تاثیرگذار باشند/ برخی رسانه‌ها چهره آمریکا را برای مردم بزک می‌کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 147156
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
فرمانده سپاه استان قزوین:
شاخص : فرمانده سپاه استان قزوین بیان کرد: نیروی توانمند و با سواد در مجموعه رسانه زیاد است؛ اما کار جمعی نمی‌شود و هم افزایی ندارند؛ به همین علت اثر بخشی کم است.
به گزارش شاخص؛ سردار محمد شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین عصر روز گذشته( دوشنبه) در نشست صمیمی با اصحاب رسانه در سالن جلسات سپاه استان گفت: عدم انسجام یک ضعف بزرگ است که در مجموعه فعالیت‌های جریان انقلاب مشاهده می‌شود.

وی افزود: باید یک هدف کلی را مد نظر قرار داد و به مسائل انقلاب پرداخت و آنها را مطرح کرد.

این مسئول با اشاره به انتظاراتی که از مجموعه رسانه وجود دارد، اظهار کرد: اولین توقع از این مجموعه، جریان سازی است که باید یک موج ایجاد کرده و مسائل و مشکلات را حل کند؛ این موضوع نباید مقطعی باشد تا ماندگاری کار افزایش یابد و تا این موضوع تحقق نیابد اثرگذاری هم حاصل نمی‌شود.

وی بیان کرد: باید از داشته‌ها، ظرفیت و توانمندی خود حداکثر بهره‌وری را داشته باشیم تا اثرگذاری ملموس شود و به چشم آید و به دنبال آن اثربخشی صورت بگیرد.

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین با توجه به جریان سازی و اثربخشی ابراز کرد: اگر به این موضوع توجه نشود، عموم بخشی ارزش‌های محوری انقلاب کمرنگ می‌شود و باید فکری برای حفظ جامعه و انسجام جامعه شود تا دچار ریزش نشویم.

وی با اشاره به فلسفه تشکیل بسیج رسانه عنوان کرد: بسیج رسانه جایگاهی است تا فعالان رسانه و نیروهای مومن و معتقد به انقلاب دور هم جمع می‌شوند و بدون تفرقه برای تداوم ارزش‌های انقلاب اسلامی برنامه ریزی می‌کنند‌.

شاهرخی با اشاره به اینکه یکی از علل شهادت امام حسین(ع) تعصب قبیله‌ای بود، تصریح کرد: امروز تعصب‌های جریانی و سیاسی مشکل ساز شده است و ما اصولگرا و اصلاح طلب نداریم، ما انقلابی و غیر انقلابی، خودی و غیر خودی داریم.

وی با توجه به جنایات، خونریزی و ددمنشی آمریکا گفت: رسانه‌های استکباری یک سرباز آمریکایی را که دو هزار و ۷۳۴ عراقی را کشته است مورد تشویق قرار داده و به او ۳۷ مدال افتخار می‌دهند و کشور آمریکا را نزد افکار عمومی یک چهره بزک کرده نشان می‌دهد و کسانی که قدرت تحلیل ندارند فریب این چهره را می‌خورند.

این مسئول در ادامه بیان کرد: متاسفانه ما برای مدافعان حرم که از جان و خانواده خود گذشتند چکار کردیم؟ چرا از داشته‌های ارزشمندمان در راه درست و صحیح دفاع نمی‌کنیم؟

وی تصریح کرد: باید بسیج رسانه را محور و به عنوان یک اتاق فکر قرار دهید و در آن حضور فعال داشته باشید و دستور کار منسجم و منطقی تعیین کنید؛ زیرا اگر تغییر رویه ندهیم دچار چالش می‌‌شویم.

فرمانده سپاه صاحب الامر استان قزوین گفت: با این برداشت که اگر خود را انقلابی و دیگران را غیر انقلابی بدانیم نمی‌توان برای انقلاب قدم برداشت، از انقلابیون مطالبه گری کنید و برای پاسداری از انقلاب، نقش آفرین باشید.

وی بیان کرد: نیروی توانمند و با سواد در مجموعه رسانه زیاد است؛ اما کار جمعی نمی‌شود و هم افزایی ندارند؛ به همین علت اثر بخشی کم است؛ خودشیفتگی یک آفت است و باعث می‌شود زیر بار هیچ نقد و ایرادی نرویم.

شاهرخی در پایان اظهار کرد: امیدوارم فکر و اندیشه ای شود که جامعه مطبوعاتی و رسانه ای انقلاب برای بهتر کار کردن برنامه ریزی‌هایی انجام دهند تا بتوان انسجامی در انقلاب رسانه ای ایجاد کرد.
انتهای پیام/ د
صبح قزوین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار