رسانه‌ها تولیدات قوی در برابر تهاجم فرهنگی داشته باشند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 181730
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱:۵۸
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: رسانه‌ها با انعکاس اخبار خود علاوه بر داخل در بیرون از مرزهای کشور هم تاثیرگذار هستند و به هیچ شکل نمی‌توانیم برای آن‌ها مانع ایجاد کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عبدالمحمد زاهدی در اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر که ظهر امروز در سالن جلسات استانداری برگزار شد، ضمن تشکر از متولیان جشنواره اظهار کرد: نقش رسانه‌ها در تبادل اطلاعات و اخبار روشن است و در بسیاری از موارد به ویژه سرنوشت حکومت‌ها و ملت‌ها، رسانه‌ها بسیار اثرگذار هستند که جوامع بشری را با تحولات اساسی مواجه کردند.

استاندار قزوین با تصریح بر اینکه توجه به روح رسانه باید در دستور کار سازمان‌ها و نهاد‌ها قرار گیرد، افزود: امروز زمانی که از رسانه یاد می‌کنیم درواقع از یک شبکه صحبت می‌کنیم که در دسترس هر شخصی قرار دارد و به‌روزترین اخبار را دریافت می‌کنند.

این مسئول بیان کرد: امروز یک شبکه مویرگی در دنیا شکل گرفته و هر اتفاقی که رخ می‌دهد بلافاصله در دنیا اطلاع رسانی می‌شود و این در جهت‌دهی سیسم اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی اثر گذار است.

زاهدی با بیان اینکه امروز هیچ مرزی در ارتباط با رسانه‌ها وجود ندارد، گفت: رسانه‌ها با انعکاس اخبار خود علاوه بر داخل در بیرون از مرزهای کشور هم تاثیرگذار هستند و به هیچ شکل نمی‌توانیم برای آن‌ها مانع ایجاد کنیم.

وی اذعان داشت: ما زمانی که در برابر تهاجم فرهنگی قرار می‌گیریم باید تولید فرهنگی داشته باشیم و خود برای مقابله با آنچه موجب موج اطلاعات مخرب در دنیا می‌شود و تولیداتش را به کشورهای مختلف سرازیر می‌کند، مقابله کنیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار