رسانه‌ها مطالبه‌گر تعطیلی کارخانه‌ها و بیکاری باشند/ دولت از واردات بی‌رویه کالا به کشور جلوگیری کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 167009
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
معاون قضایی دادستان کل کشور:
شاخص : معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: بسیاری از واحدهای تولیدی در استان قزوین و سطح کشور  تعطیلی شده‌اند که رسانه‌ها می‌توانند این موضوع را مطالبه کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمد جواد حشمتی مهذب معاون قضایی دادستان کل کشور در نخستین همایش نقش دستگاه قضایی و رسانه در احیای حقوق عامه که در سالن اجتماعات دادگستری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: موضوع حقوق عامه از ۲ سال گذشته آغاز شده که از طریق ارسال دستورالعمل‌ها و مکاتبات مختلف به دستگاه‌های اجرایی اطلاع رسانی شد.

وی افزود: بالغ بر ۲۰۰ مورد از قوانین احیای حقوق عامه بررسی شده است که باید مورد توجه قرار گیرند.

این مسوول بیان کرد: اگر امروز وضعیت آب بحرانی شده به علت سوء مدیریت‌ها است که با استفاده بی‌رویه از منابع آبی و احداث چاه‌های غیرمجاز، امنیت کشور در معرض خطر قرار دارد.

حشمتی تصریح کرد: رسانه‌ها باید انعکاس دهنده نظرات مردم باشند و به عنوان دستگاه چهارم نظارتی اقدام کنند.

معاون قضایی دادستان کل کشور اذعان داشت: نقض قانون در برخی دستگاه‌ها مشهود است که باید مورد توجه قرارگیرد .

این مسئول با بیان اینکه برخی تغییرکاربری‌ها لزومی ندارد، عنوان کرد: تعرض به جنگل و منابع طبیعی در شمال کشور به بهانه واهی توسعه موجب از بین رفتن اراضی ملی شده است.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها و مردم باید برای جلوگیری از خسارت‌ به منابع ملی و طبیعی و در زمینه حقوق عامه از جمله فساد، به عنوان ضامن اجرای قانون پیگیری کرده و مطالبه کنند.

حشمتی با اشاره به تعطیلی واحدهای تولیدی اذعان داشت: بسیاری از واحدهای تولیدی در استان قزوین و سطح کشور تعطیل شده‌اند و اشتغال کاهش یافته است و رسانه‌ها می‌توانند این موضوع را مطالبه کنند.

معاون قضایی دادستان کل کشور بیان کرد: واردات بی رویه از مسائل جدی در جامعه است و علی رغم اینکه مقام معظم رهبری فرمودند کالاهایی که مشابه آن در کشور تولید می‌شود نباید وارد شود اما متاسفانه واردات صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: در سال گذشته شاهد رسیدگی به ۴۰۰ مورد حقوق عامه از سوی دادستان‌ها در سطح کشور بودیم که با استقبال و رضایت مردم همراه بود.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار