رسانه انقلابی، در جهت نصرت ولی فقیه از تمام ظرفیت خود استفاده کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 182089
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۹:۳۷
کارشناس مسائل فرهنگی رسانه‌ای:
شاخص : سعید دهقان نیری گفت: در عصر حاضر رسانه انقلابی باید در جهت نصرت ولی فقیه از تمام ظرفیت خود استفاده نماید و این همان ظرفیتی است که رسانه ها نتوانسته اند بخوبی در برهه هایی از زمان از آن بهره ببرند.

به گزارش شاخص، نشست فرهنگی رسانه ای در سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین برگزار شد.

سعید دهقان نیری کارشناس مسایل فرهنگی رسانه ای در این نشست ضمن اشاره به وظایف رسانه های انقلابی بیان کرد: کارکرد رسانه های سپاه از سایر رسانه ها متفاوت است چرا که سپاه نهادی انقلابی است و رسانه های آن نیز تکلیف سنگین تری نسبت به سایر رسانه های انقلابی دارند و سایر رسانه ها نیز باید همسو با ارزش های نظام و انقلاب گام بردارند.

وی گفت: رسانه های انقلابی باید با نگاه انقلابی به جریانات جامعه بپردازند و این نگاه موجب می شود و این امر نوعی قدرت همسو کردن است که باید در رسانه های انقلابی وجود داشته باشد. اگر این امر در راستای انقلابی گری باشد موثر خواهد بود و رسانه های انقلابی باید با نگاه بصیرتمدارانه گام بردارند.

دهقان نیری اظهار کرد: وظایف رسانه انقلابی در یازده بند قابل بیان است که اگر این موارد رعایت شوند مطمئنا در راستای انقلاب و روشنگری قدمهای مثبت و ماندگاری برداشته خواهد شد.

کارشناس مسایل فرهنگی رسانه ای عنوان کرد: رسالت اول رسانه های انقلابی حفظ، دفاع، تبیین و بسط تفکر و روحیه انقلابی است. طوری که باید خود انقلاب و عناصر انقلاب و ویژگی های انقلابی گری را بشناسد و آن را با همه ابعاد و زوایای آن بسط دهند، دوم آنکه رسانه انقلابی باید با همه توان از هویت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی پاسداری کند و هرکسی در حوزه فرهنگ به معنای عام فعالیت می کند باید به همه امور نگاه انقلابی داشته باشد.

وی افزود: نکته سوم مظلومیت ولایت است. در عصر حاضر رسانه انقلابی باید در جهت نصرت ولی فقیه از تمام ظرفیت خود استفاده نماید و این همان ظرفیتی است که رسانه ها نتوانسته اند بخوبی در برهه هایی از زمان از آن بهره ببرند و ولایت تنها ماند.

دهقان نیری اضافه کرد: در جریان فتنه ۸۸، ظرفیت های ضد انقلابی از سوی دشمنان شناسایی و شبکه سازی شده و ضد ولایت به مردم خیانت کردند، چه بسا رسانه هایی هم بدون اینکه خود بدانند، دست مایه دشمنان و معاندان انقلاب بودند.

وی در ادامه تصریح کرد: خصیصه چهارم رسانه انقلابی ، حفظ وحدت و انسجام است که اگر رسانه انقلابی بتواند این امر را در مطالب و اخبار رعایت کرده و وحدت آفرین باشد، مطمئنا موفق خواهند بود. پنجم آنکه رسانه انقلابی باید در مبارزه با فقر و فساد و تبعیض و بی عدالتی فعال باشد. مبارزه با این امور هوشمندی می خواهد، رسانه باید به مسوولان خط دهد و در عین حال به مردم امید آفرینی کند.

دهقان در ادامه اضافه کرد: نکته ششم این است که رسانه انقلابی باید تا می تواند دستاوردهای انقلاب را به ویژه در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب بیان نماید. شناخت، استخراج محتوا، تولید و انتشار آن نیاز به مدیریت فرهنگی و رسانه ای درست و به موقع و هوشمندانه دارد.

وی همچنین بیان کرد: رسالت هفتم رسانه انقلابی آن است که باید حیله ها و نقشه های معاندین و دشمنان را در داخل کشور شناسایی کرده و با روشنگری و بصیرت افزایی آنها را بیان نماید. و هشتم آنکه با جلب اعتماد مخاطبین، نقشه های دشمنان را در جنگ نرم و در جبهه معاندان و مغرضان فرو ریزد.

دهقان نیری عنوان کرد: رسالت نهم رسانه های انقلابی بازخوانی فرهنگ مقاومت و شهادت در جامعه است که در انتشار مطالب به مسایل جبهه مقاومت بپردازد. همچنین دشمنان به دنبال تحریف انقلاب و چهره های شاخص انقلاب هستند و رسانه انقلابی به عنوان رسالت دهم باید در مقابل این امر مانع از تحریف آرمانهای انقلاب شود.

کارشناس فرهنگی و رسانه ای با اشاره به رسالت یازدهم رسانه های انقلابی نیز افزود: رسانه انقلابی باید جبهه جهاد کبیر، علیه معاندان و مغرضان انقلاب را برای مردم و مخاطبان خاص تبیین و تقویت نماید. اگر رسانه ها بتوانند در جهت غنی کردن جبهه مردمی انقلابی نقش ایفا کنند موفق هستند.

دهقان نیری گفت: در یک نگاه می توان گفت که رسالت یا ماموریت مهم رسانه انقلابی تقویت جبهه مومن انقلاب و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و جریان سازی فرهنگی و رسانه ای علیه مقاصد و نقشه های فرهنگی و رسانه ای دشمنان نظام و انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار