ایران جانبی

» رسانه ملی با مدرسه تلویزیونی زمینه‌ عدالت آموزشی را فراهم کرد
کد خبر: 205329
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۹:۵۵
شاخص : حاجی میرزایی گفت: رسانه ملی با برگزاری صد‌ها کلاس درس تلویزیونی زنده و تولیدی جهادگرانه عمل می‌کند.

به گزارش شاخص، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با برنامه زنگ هفت شبکه آموزش ضمن تبریک سال جدید و اعیاد شعبانیه، با قدردانی از رئیس سازمان صداوسیما، از معاونت سیما به ویژه شبکه آموزش به دلیل همت و مشارکت جدی و موثر در راه اندازی مدرسه تلویزیونی ایران تشکر و قدردانی کرد.

او با اشاره به تلاش‌های شبکه آموزش در کمترین زمان ممکن برای راه اندازی مدرسه تلویزیونی ایران و نیز اضافه شدن شبکه‌های معین چهار و قرآن به این حرکت بزرگ جهادی افزود: وجود بیش از نه میلیون استفاده کننده مستقیم از پایگاه‌های مجازی به ویژه تلوبیون و پایگاه‌های شبکه آموزش و نیز نرم افزار هفت نشانه استقبال گسترده دانش آموزان از این اقدام جهادی رسانه ملی است.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: امروز مدرسه تلویزیونی ایران در سراسر کشور با پوشش بیش از ۹۸ درصدی برای همه دانش آموزان قابل دریافت و استفاده است.

حاجی میرزایی تصریح کرد: انصافا رسانه‌ی ملی در این مسئله مهم و حیاتی اقدام به موقع، جهادی و شایسته‌ای را انجام داده و زمینه‌های جدی عدالت آموزشی و فرصت‌های برابر آموزشی را برای همه فرزندان این مملکت فراهم ساخته است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه تاکید کرد: این ابتکار بزرگ صدا و سیما قطعا مقطعی نخواهد بود و وزارت آموزش و پرورش تلاش خواهد کرد با استفاده از این تجربه ارزنده جهادی، استمرار آن را مد نظر قرار دهد تا همه دانش آموزان صرف نظر از هر بحرانی بتوانند از امکانات نوین آموزش رسانه‌ای برخوردار شوند.

حاجی میرزایی نقش شبکه آموزش را در فراگیری دروس و جلوگیری از فاصله تحصیلی انکار ناپذیر دانست و گفت: قطعا ما این شبکه را به عنوان یک بازوی اصلی در توسعه نوین آموزش کشور میدانیم و این ایفای نقش به ویژه در ایام زمان‌های حساس در خور تحسین است.

او در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد زمان و نحوه امتحانات پایان سال تحصیلی گفت: مجموعه‌ای از همکاران و کارشناسان تحت عنوان کمیته‌ای تمامی سناریو‌های مرتبط با وضعیت پیش آمده و ادامه دار بودن این روند را بررسی و تحلیل می‌کنند تا در زمان مقرر نتیجه را به اطلاع عموم برسانند.

انتهای پیام/۱۷۰۰

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار