رسیدگی الکترونیکی به ۶۰ درصد پرونده‌ها در دادگستری قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55769
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ - ۱:۵۰
رئیس کل دادگستری استان خبر داد
شاخص : رئیس کل دادگستری استان قزوین از رسیدگی ۶۰ درصد پرونده‌ها در دادگستری به صورت الکترونیکی خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، جمال انصاری از رسیدگی الکترونیکی به ۶۰ درصد پرونده‌ها در دادگستری خبر داد و گفت: طولانی بودن زمان دادرسی مهم‌ترین دغدغه مردم در فرایند رسیدگی به پرونده‌ها بود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین با بیان اینکه رسیدگی الکترونیکی به پرونده‌ها تا حدود زیادی توانسته به این دغدغه مردم پاسخ دهد، افزود: افزایش کمی و کیفی خدمات از اولویت‌های دستگاه قضا در سال جاری است.

این مسئول خاطرنشان کرد: رسیدگی به پرونده‌های قضایی و استفاده کامل از سامانه الکترونیکی پرونده‌های قضایی در راستای ثبت و رصد مناسب هر یک از مراحل رسیدگی، در راس برنامه‌های دادگستری است.

انصاری اضافه کرد: این اقدام در راستای تسهیل در امور، حذف کاغذ بازی، پیگیری آسان و هم‌چنین کاهش روند کار اداری و کوتاه شدن زمان رسیدگی به پرونده می‌شود.

وی تصریح کرد: پیشگیری امری لازم، ضروری و اجتناب‌ناپذیر برای جامعه است از سویی تلاش‌های اجتماعی در استان موجب کاهش جرائم شده است.

رئیس کل دادگستری استان در پایان یادآورشد: باید هر چه بتوانیم از محیط پرفشار و پراسترس که ضرر اجتماعی و فردی است کم کنیم تا رضایتمندی بیشتر مردم رقم بخورد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار