ایران جانبی

رسیدگی به بیش از ۷ هزار پرونده متخلفین اقتصادی در استان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 203073
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین خبر داد
شاخص : مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین گفت: تا پایان بهمن ماه امسال، به بیش از8 هزار پرونده متخلفین اقتصادی در تعزیرات حکومتی استان رسیدگی شده است.

هوشنگ محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شاخص، با اشاره عملکرد یازده ماهه تعزیرات حکومتی قزوین اظهار کرد: در  این مدت تعداد ۷۳۰۷ فقره پرونده در حوزه کالا و خدمات، ۴۸۸ پرونده در بخش قاچاق کالا و ارز و ۲۵۵ پرونده مربوط به بهداشت، دارو و درمان رسیدگی شده است.

وی بیشترین تخلفات در بخش صنفی استان مربوط به عدم درج قیمت، گران فروشی، عدم صدور و ارائه فاکتور و کم فروشی اعلام کرد و گفت: بیشترین تخلفات در حوزه قاچاق کالا و ارز مربوط به ماینر و سوخت بوده و پس از آن سیگار قرار دارد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین ادامه داد: مبلغ ریالی محکومیت متخلفین تا پایان آذر ماه امسال بیش از ۷۱۱ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال بوده است.

محمدی خاطرنشان کرد: دراجرای تمهیدات لازم به منظور دسترسی آسان شهروندان به اداره تعزیرات حکومتی  واحد شهرستان آبیک با تاکید بر لزوم تقویت برخورد با متخلفان و متهمان و توجه به حجم پرونده‌‌های این حوزه درایام دهه مبارک فجر افتتاح شده و از این پس نیز پرونده‌های تعزیراتیآبیک در این اداره شهرستانی رسیدگ و اجرا  می‌شود.

این مسئول با اشاره به استمرار گشت‌های مشترک سیار این اداره کل با دستگاه‌های نظارتی ذی ربط در خصوص کالاهای اساسی، نسبت به هرگونه تخلف صنفی در حوزه صلاحیت‌های تعزیرات حکومتی هشدار داد و تصریح کرد: وظیفه ذاتی تعزیرات حکومتی رسیدگی به تخلفات در محکمه است و با توجه به شرایط حاظر در بحث نظارت ها ورود می کنیم و به شکایات  با فوریت رسیدگی می‌شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار