رسیدگی به تخلفات آزادراه قزوین_زنجان سبب عودت ۳۰۰ میلیارد تومان به بیت المال شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166988
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۷ - ۸:۵۹
رییس کل دادگستری استان قزوین:
شاخص : رییس کل دادگستری استان قزوین گفت:رسیدگی به تخلفات آزاده راه قزوین زنجان موجب بازگشت 300 میلیارد به صندوق بیت المال شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام نورالله قدرتی در نخستین  همایش نقش دستگاه قضایی و رسانه در احیاء حقوق عامه که ظهر امروز در سالن اجتماعات دادگستری برگزار شد، اظهار کرد: قزوین به عنوان پرچمدار احیاء حقوق عامه در راستای عمل به رهمنودهای رهبری اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه عدالت نیاز اساسی بشر است، افزود: عدالت بدون رعایت حقوق عامه معنایی نخواهد داشت و دستگاه قضایی باید در راستای احقاق این امر تلاش کنند.

این مسوول خاطرنشان کرد: استفاده نادرست از قدرت و ثروت موجب ضربه زدن به حقوق عامه می‌شود که باید تعریف جامعی از آن صورت گیرد.

قدرتی بیان کرد: حقوق عامه در مباحث اخلاقی، اعتقادی، سیاسی و فرهنگی قابل تبیین است و مصداق خاصی برای حقوق عامه مشخص نشده است.

رییس کل دادگستری استان قزوین تصریح کرد: تاکنون بیش از ۷۰ مصداق از حقوق عامه در قانون اساسی مورد توجه قرار گرفته و باید در الویت قرار گیرد.

وی ابراز کرد: در راستای تعیین جایگاه ویژه دستگاه قضایی در تبیین حقوق عامه باید مسوولیت ‌ها و فعالیت مدیران در سطح جامعه در راستای این امر باشد.

این مسوول با اشاره به موضوع بحران آب افزود: این موضوع در مجلس توسط نمایندگان مورد بررسی قرار گرفت اما به تبعات تصمیمات آن توجه نکردند این درحالی بود که در سال ۸۵ بیش از ده هزار چاه غیرمجاز حفر شد و سرمایه‌های بسیاری از بین رفتند.

رییس کل دادگستری استان قزوین تصریح کرد:  در استان قزوین در یکسال اخیر اقدامات خوبی انجام شده است به طوری که در بحث آزاد راه قزوین-زنجان با احیای حقوق عامه موجب بازگشت حدود ۳۰۰ میلیارد تومان به صندوق بیت‌المال شدیم.

قدرتی در انتها گفت: باید با وضع قوانین در راستای احیاء حقوق عامه تلاش شود چراکه کوتاهی در این موضوع خسارت‌های زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار