رسیدگی به پرونده هفت‌سنگان نیازمند مستندات روشن است/ دولت در زمینه مقابله با جرائم مساعدت کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 148870
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
معاون اول رییس قوه قضائیه:
شاخص : معاون اول رییس قوه قضائیه گفت: قوه قضاییه در مقابله با جرائم تلاش می‌کند و لازم است که دولت نیز در این زمینه مساعدت لازم را داشته باشد.

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول رییس قوه قضائیه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: جرم‌زدایی و قضازدایی یکی از سیاست‌های کلی دستگاه قضایی است که بر اساس آن مجازات‌ها تعیین می‌شود.

وی با تاکید بر فراهم‌سازی  بسترهای لازم جهت اجرای هرچه بهتر امورات دستگاه قضایی افزود: زمانی که حجم کار بیش از اندازه نیروی انسانی، بودجه و تجهیزات اداری باشد، کارها آن طور که باید انجام نمی‌شود.

این مقام مسوول در ادامه تصریح کرد: برای پیشبرد سریع اهداف و امورات باید منابع مالی و انسانی تامین شود.

اژه‌ای با اشاره به پیشگیری از جرم به عنوان یکی دیگر از سیاست‌های دستگاه قضاء گفت: قوه قضاییه در مقابله با جرائم تلاش می‌کند و لازم است که دولت نیز در این زمینه مساعدت لازم را داشته باشد.

معاون اول رییس قوه قضاییه در خصوص پرونده زمین‌های هفتسنگان تشریح کرد: مستندات و دلایل روشنی که اقدامی مجرمانه را در این زمینه ثابت کند مورد اهمیت و ملاک است.

وی در ادامه گفت: حجت الاسلام قدرتی رییس جدید دادگستری کل استان به عنوان یک نیروی باسابقه و باتجربه اقدامات لازم در مورد پرونده ها را طبق قوانین و موازین بررسی و پیگیری خواهند کرد.

این مقام مسوول در پایان افزود: رییس کل جدید دادگستری قزوین با روحیه انقلابی و بسیجی‌وار نسبت به موضوعات اهتمام لازم را خواهند داشت و باید توجه داشته باشیم که قاضات باید در چهارچوب قانون حرکت کنند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار