رشد و پویایی جامعه با ترویج فرهنگ وقف در جامعه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 92808
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۴۰
نماينده ولي فقيه در استان تاكيد كرد
شاخص : نماينده ولي فقيه استان قزوين در مراسم بزرگداشت عالم واقف شیخ میرزا مسعود گفت: با ترویج فرهنگ وقف شاهد رشد و پویایی جامعه خواهيم بود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی در مراسم بزرگداشت عالم واقف شیخ میرزا مسعود شیخ الاسلام در قزوین گفت: این عالم روحانی یکی از واقفان خیر اندیشی بود که ۱۲۰ سال پیش دارایی خود را صرف امور عام المنفعه کرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین وقف را عامل ماندگاری انسان دانست و تصریح کرد: این عالم واقف، دارایی خود را صرف ساختن مسجد، آبیاری مزارع کشاورزی و مدرسه علمیه شیخ الاسلام کرد.

این مسئول با بیان اینکه با ترویج فرهنگ وقف شاهد رشد و پویایی جامعه خواهیم بود اظهار کرد:  یکی از شیوه های وقف تاثیر گذاری آن در بین آحاد مختلف جامعه است که موجب ایثار و از خود گذشتگی در بین افراد می شود.

نوروزی مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان هم در این مراسم عنوان کرد:  ایجاد وقف های جدید، توسعه وقف های موجود و حفظ و نگهداری موقوفات جدید از اولویت های حوزه وقف در قزوین است.

وی با اعلام اینکه ۷۵ درصد موقوفات استان قزوین مربوط به محرم و امام حسین(ع) است افزود:  در استان چهارده موقوفه در راستای حوزه علمیه به ثبت رسیده و همچنین بیش از هشت هزار و ۵۰۰ رقبه در استان موجود است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار