جوانان پای ثابت اعتکاف هستند
کد خبر: 100231
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۲
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین خبر داد؛
شاخص : معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: شرکت 3 هزار نفر در اعتکاف و رشد 20 درصدی میزان ثبت‌نام‌ها نسبت به سال گذشته نشان دهنده استقبال چشم‌گیر از این مراسم است.

حجت الاسلام عباس نظری صبح امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه ۷۲ مسجد در سطح استان و ۱۴ مسجد در شهرستان قزوین به مراسم اعتکاف اختصاص داده شده است، اظهار کرد: ۸ مسجد در شهر قزوین ازجمله مسجدالنبی ویژه آقایان و مسجد جامع کبیر، مسجد سنجیده، مسجد محمد رسول‌الله(ص)، مسجد امام خمینی(ره)، مسجد الغدیر و الهادی ویژه بانوان تعیین شده است.

وی با اشاره به افزایش تعداد مساجد نسبت به سال گذشته، افزود: شرکت ۳هزار نفر معتکف در شهر قزوین  و رشد ۲۰ درصدی میزان ثبت‌نام‌ها نسبت به سال گذشته نشان‌دهنده استقبال چشم‌گیر از این مراسم معنوی است.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: مراسم روز پنج شنبه ۱۳ ماه رجب آغاز می‌شود که معتکفین باید قبل از اذان صبح در مساجد حضور یابند.

این مسئول در خصوص برنامه‌های مذهبی و فرهنگی که در طول ایام اعتکاف اجرا خواهد شد توضیح داد: در این ایام اقامه نماز جماعت و تلاوت قرآن، برگزاری جشن امام علی(ع) و مراسم وفات حضرت زینب (س) از اهم این برنامه‌ها خواهد بود.

نظری برگزاری گفتمان‌ها و پرسش و پاسخ‌های دینی را از دیگر برنامه‌های ویژه دانست و گفت: اصلاح قرائت نماز و دعاهای وارده در این ایام از دیگر برنامه‌های فرهنگی است.

وی یادآور شد: در ۲ دانشگاه بین‌الملل و آزاد قزوین هم مراسم اعتکاف برگزار می‌شود که دانشجویان و اساتید می‌توانند در این مراسم معنوی و مذهبی شرکت و از برنامه‌های فرهنگی بهره‌مند شوند.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی یادآور شد: مهلت ثبت نام همچنان ادامه دارد اما ظرفیت مساجد شهر قزوین تکمیل شده و متقاضیان در صورت تمایل می‌توانند در شهرهای دیگر استان ثبت نام کنند.

این مسئول با بیان اینکه حدود ۲۲۰ نفر از مبلغان دینی در ایام اعتکاف در مساجد استان قزوین حضور خواهند داشت، عنوان کرد: مبلغان تلاش خواهند کرد در خصوص تزکیه فکری و اخلاقی و رفع شبهات معتکفین تلاش نمایند.

نظری با اشاره به رابطه تنگاتنگ معتکفین و مبلغان دینی اضافه کرد: مسائلی همچون توحید، معاد و ایمان از محورهای اصلی خواهد بود، همچنین این مبلغان به پاسخ گویی به شک و شبهات پیش آمده برای افراد می‌پردازند.

وی اذعان داشت: با توجه به اینکه حقیقت و واقعیت انسان روح اوست لذا نیازمند تغذیه روحی و معنوی است که اعتکاف به عنوان بهترین فرصت و ظرفیت می‌تواند این نیازمندی را برطرف کند.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در پایان یادآور شد: طبق آمار سال ۹۴ جوانان ۵۵ درصد از معتکفین را تشکیل می‌دهند که گویای استقبال چشمگیر جوانان از این مراسم مذهبی و معنوی است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار